Psi k adopci

MAX

Maskot útulku, 11 let, pouze pro zkušené majitele, v útulku od července 2017

Stav: V útulku
Evidenční číslo: 201792
V útulku od: 21.07.2017 (2561 dní)
 
Pohlaví: Samec
Plemeno: Kříženec ČSV
Hmotnost: cca 40kg
Barva: Světle hnědý
Narozen: 2012
Kastrace: Ano

Ahoj lidi. Pokud znáte Anidef, znáte určitě i mě. Jmenuju se MAX a jsem tady v Žimu vlastně už takovej maskot. V červenci 2017 mě odložili do útulku a já tu pořád ještě tvrdnu v kotci. Víte, já mám v sobě vlka. A tenhle vlk ve mně má fakt strach. Bojí se lidí, bojí se doteků, bojí se i o svoje jídlo. No a když se cítí ohroženej, tak kouše. Vždycky se ho snažím krotit, protože kousat nikoho samozřejmě nechci, a musím vám říct, že v poslední době se mi to dost dobře daří.

S holkama v útulku jsme si stanovily jednoduchý pravidla, a když se dodržují, svět je najednou krásnej a vlk se přestává tolik bát. To se pak s lidmi rád pomazlím, za pamlsky předvedu i nějaký psí kusy nebo běhám pro míčky. A ačkoliv mám holky odsud fakt rád, ještě radši bych měl konečně svůj vlastní domov. Byl bych vděčnej za zahradu, kterou bych mohl hlídat a rozumného páníčka nebo paničku, který by se ke mně chovali hezky. Už mám část života za sebou, nechci na zbytek života koukat zpoza mříží na všechny moje psí kámoše, jak postupně odcházejí s novými pány… Nechci být maskotem útulku. Nechci tu zestárnout. Já chci ještě žít!

Max byl přijat do útulku v červenci 2017 po zemřelém majiteli. Je to krásný a statný kříženec Československého vlčáka. Byl zvyklý na svou zahradu a zateplenou boudu. Je to pes pro zkušeného člověka, bohužel se při nesprávném přístupu projevuje agresivně a jeho útoky jsou velmi tvrdé. Svou misku s jídlem si hlídá obzvláště. Na ostatní psy reaguje vesměs dobře, fenky má rád. MAX se postupem času díky pozitivnímu přístupu dostal do psychické pohody a v prosinci 2018 absolvoval vánoční focení "svou ošetřovatelkou" Dominikou, které důvěřuje. Ušli spolu opravdu velký kus cesty a MAXe můžeme konečně prohlásit za "adoptovatelného", samozřejmě pouze velmi zkušenému člověku, který za ním bude docházet a pomalu získávat jeho důvěru a bude pokračovat ve výcviku pozitivními metodami. Člověku, který bude mít na paměti, že pokud MAX znejistí, umí tvrdě zaútočit. 

Do adopce odejít může, ale pouze k člověku se zkušenostmi s náročnými psy. Navíc před adopcí bude nutné postupné seznamování s Maxem v útulku pod vedením ošetřovatelky, která s ním pracuje. Max je očkovaný, čipovaný, odčervený, odblešený a kastrovaný. Kontakt: 736 769 601.

Pokud byste nás chtěli podpořit, můžete tak učinit na náš transparentní účet 2401251539/2010* s poznámkou “Max” či na náš netransparentní sbírkový účet číslo 2101566109/2010. Případně se můžete stát jeho virtuálním páníčkem, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu! Děkujeme, že pomáháte s námi ❤️ 

← zpět