Aktuality

Čtyři hodiny ráno. Příchozí telefonát od státní policie, jsme přivoláni k případu sraženého psa.

Na místě je policie a  podchlazený a apatický labrador ležícího v příkopě. Muž, který psa srazil, měl starost pouze o svoje auto a jakmile vyřídil náležitosti s policií, odjel.

Okamžitě jsme vyrazili s pejskem na veterinární pohotovost, kde bylo zjištěno, že pes ztratil cit v přední tlapce a má natrženou dutinu břišní. Samozřejmě pes byl naprosto v šoku.

Díky evidenční známce psa a komentářům pod naším příspěvkem na facebooku se nám podařilo dohledat, odkud labrador utekl - jmenuje se Daneček a patřil firmě, kde byl využíván jako hlídací pes. Po dohodě s touto firmou jsme jej převzali do péče. Po tolika letech jeho služby se v této firmě o Danečka neměl kdo postarat. 

Daneček nebyl schopen postavit se na nohy. Prošel si spoustou kontrol a testů, a zjistilo se, že má špatné jaterní výsledky a jednou možností necitlivosti přední tlapky je poranění nervů či otok míchy.

Podařilo se najít dočasnou péči v Praze odkud jezdil na kontroly na Vetcentrum. Od konce listopadu 2017 uplynuly 4 měsíce a Daneček se konečně dočkal konzultace ohledně bezvládné přední tlapky hned na 2 klinikách - na Vetcentrum a klinice Ivet. Oba výborní veterináři, pan MVDr.Musálek na Vetcentru a pan MVDr.Ošmera na Ivetu doporučili amputaci. Na tlapce byli již atrofované svaly, Daneček ji do té doby musel mít skoro pořád zavěšenou ve speciálním popruhu, aby mu nepřekážela a amputace mu ulehčí i váhově. Do té doby byl Daneček rehabilitován Dornovou metodou, abychom měli stoprocentní jistotu, že se tlapka nedá zachránit.

Po operaci přední tlapky, která proběhla bez komplikací, v pohodě dohopkal domů a teprve pak mu došlo, že je vlastně po tak náročné operaci unavený a šel si pod stůl odpočinout. Již 4 dny po amputaci opět běhal jako mlaďoch! Daneček je velmi vděčný pes, který má obrovskou radost ze života a i přes svou nadváhu se naučil chodit po třech. Je to naprostý pohodář, mazlivý a milý pes s velkým srdcem a my jsme nadšeni, že se nám povedlo mu najít domov, který si zaslouží.

Děkujeme Se psem mě baví svět za obrovskou propagaci Danečka, Michaele Kahounové za starost a převozy, Sebastianovi za výbornou dočasnou péči a samozřejmě jeho úžasné rodině!

← zpět