Aktuality


Zvířata z Ukrajiny vyvolávají spoustu emocí. 
Někdo by je nejradši jel sám na Ukrajinu zachránit. Někdo nechce o ukrajinských zvířatech ani slyšet. Je důležité respektovat názor a emoce každého z nás ohledně této velmi psychicky náročné situace. 
My jsme AniDef – Animal Defence a nikdo nemohl od nás snad očekávat nic jiného než to, že budeme bránit, chránit a zachraňovat zvířata. Zvířata již v minulosti trpěla během válek. Často nasazovala životy v bojích nebo byla zabíjena jen proto, že překážela nebo patřila protivníkovi a žila na nepřátelské půdě. 
Téměř všichni zdravě smýšlející a emočně vyspělí lidé cítíme stejně, že válečný konflikt na Ukrajině je strašný. Že nasazování životů v honbě za mocí do 21. století prostě nepatří. Tak jako sem nepatří utrpení a zbytečná smrt zvířat.
My rozhodně jsme pro záchranu zvířat z území Ukrajiny, ale vše musí mít nějaká pravidla, nějaký řád. Stejně jako záchrana zvířete z českých ulic má určitá pravidla a hygienická a bezpečnostní opatření, tak záchrana zvířat z Ukrajiny samozřejmě také. 
Proto je na prvním místě nutné při zachraňování neohrozit lidi ani žádná jiná zvířata. Zvířata z Ukrajiny se do České republiky postupně budou vozit tak či onak – legálně či nelegálně. I to je jeden z důvodů, proč by záchranu neměl dělat jedinec, ale organizace s řádným zázemím pro karanténu, protože jakmile se zvířata přijmou a dodrží se karanténa a veškerá potřebná veterinární pomoc, tak se budeme chránit před vzteklinou nejen my, ale také naše zvířata. Zvířata, která nelegálně dovezeného psa, co nedodržel řádnou karanténu, není vyšetřený, naočkovaný apod. nebudou moct potkat v parku, kam se půjdou vyvenčit. 
Dalším důvodem, proč tato zvířata, hlavně pak psy, přijmout je, že v
České republice kvůli nedostatečné nabídce štěňat, mladých a malých psů a fenek, je laickou veřejností stále živen provoz množíren. V útulcích zůstávají hodně starší, nemocní nebo problémoví a velcí pejsci, ale jakmile se do útulku dostane mladý hodný pejsek, fenka nebo štěně, tak je zájem obrovský. 
1 štěně – cca 30 zájemců
1 mladá fenka – cca 20 zájemců
1 mladý pes – cca 10 zájemců
Takže tito pejsci, kteří na Ukrajině jsou, jsou v ČR určitě žádaní a chtění a mají velkou šanci na nalezení milujícího domova.  Lidé, kteří neznají problematiku množíren, nebo se v trhu zvířat nevyznají, mnohdy po neúspěšném hledání v útulcích zakoupí štěně na inzerát z množírny, kde je štěně finančně dostupné a k odběru ihned.
Po dlouhém uvažování jsme na základě i faktu dlouhodobého nedostatku štěňat, mladých a malých fen a psů, došli k rozhodnutí, že přivezení těchto zvířat je z hlediska omezení nelegálního množení psů za účelem výdělku z naší strany vnímán spíše pozitivně, a proto naše pomoc Ukrajině nebude pouze jednorázová.
K celému tématu, které, jak jsme již zmínili, vzbuzuje velké emoce, máme hodně co říct. Tento týden bychom pro Vás chtěli stihnout nahrát i podcast k tématu Ukrajina a našemu prvnímu transportu zvířat z ní. V případě jakýchkoliv dotazů nám pište do komentářů nebo pošlete soukromou zprávu a my Vám na ně v podcastu moc rádi odpovíme.
Na večer pro Vás ještě připravujeme příspěvek o první evakuaci zvířat z Ukrajiny do AniDef, která o víkendu proběhla.
Podpořte pomoc Ukrajině prostřednictvím sbírky, která je založena pro dlouhodobou pomoc Ukrajině - evakuaci zvířat a jejich následnou péči a rehabilitaci a vše co bude postupem času potřeba.
 https://www.donio.cz/bezpeci-pro-ukrajinska-zvirata
 

← zpět