Aktuality

V březnu do adopce odjelo celkem 19 zvířat (7 pejsků, 8 kočiček a 4 morčata) a 7 dalších bylo formálně adoptováno z původní dočasné péče.

V březnu našlo domov 7 pejsků. Někteří z nich navíc nepatřili k jednoduchým adopcím.

 

  • KENNY byl odložen majitelem pro svou problémovou typicky severskou povahu. Přes všechnu snahu včetně návštěv cvičáku došlo v původním domově k několika kousnutím a majitelé se rozhodli Kennymu najít jiný domov. V útulku měl trochu problém s košíkem, tak se ne vždy podařilo, aby chodil s venčiteli na procházky. Chodil jen když měl náladu. Jinak musel chodit s útulkovými tetami nebo se venčit na pozemku. Navíc o nově příchozí lidi neprojevoval extra velký zájem, tím pádem ani zájemců o adopci moc nebylo a to i přesto, že je to krásný pes. Nakonec se objevil „takový nenápadný kluk“, se svou přítelkyní a několikrát Kennyho navštívili, na seznámení brali i svou fenku. Ze začátku jsme byli trochu skeptičtí, ale čím více jsme si povídali, tím více jsme doufali, že by Kenny mohl mít domov. Určitě pomohly i zkušenosti z pobytu na severu, kde měl mladý muž možnost soužití s těmito plemeny psů a poznání jejich povahy. Fenka je původně adoptovaná ze Slovenska a prošli si s ní náročným obdobím, jelikož měla ze strachu agresivní projevy a navíc neznala vůbec vodítko, město, chod domácnosti. Teď je z ní vychovaná psí slečna a tak se pár rozhodl pomoci dalšímu pejskovi. Kenny má svou novou fenku rád, po téhle stránce bylo vše v pořádku od začátku, doma v bytě je vzorný, venku procházky miluje a hlavně má konečně to, co mu tolik chybělo – jeho člověk, kterému může věřit a který s ním pomalinku trénuje, respektuje Kennyho osobnost, do ničeho ho netlačí a přitom se ho nebojí.

 

 

  • Z adopce OSKARA máme velkou radost, psali jsme o ní celý příspěvek. Po smrti majitele byl tento nádherný a velmi hodný pes opravdu hodně smutný. Přišel o pána, psího parťáka, svůj dům i zahradu a v útulku nám chřadnul. Když už měl slíbený domov, přišla další rána v podobě torze žaludku. Přežil jen díky pohotové reakci naší ošetřovatelky. Tenhle pes si domov zaslouží jako málokdo jiný.

  • BRUMLA se dostal do útulku jako totálně zanedbaný hodně starý a zesláblý věchýtek. Našli ho ležícího ve škarpě, zmrzlého, nechodícího. Naštěstí byl především oslabený a v útulku se trochu vzpamatoval, ostříhali jsme ho a vykoupali. Bohužel byl Brumla evidentně týraný a při rychlých pohybech nebo manipulaci kousal. Podařilo se mu najít dočasnou péči, ale rychle se z ní vrátil, protože v noci hlasitě štěkal, když se nemohl zvednout na zadní. Návrat do útulku pro něj mohl být konec…kdyby se neozvali úžasní mladí andělé. Přijeli si pro Brumlu až z Liberce! Mají zkušenosti s pejskem velmi náročným na péči, kterého si brali na dožití z Voříškova a který bohužel nedávno odešel. K tomu mají doma další pejsky, dům uzpůsobený pro pejsky a hlavně velké srdce a ochotu pečovat o starého náročného lehce zmateného seniora.

  • DENNY je dalším psem, co zbyl po zemřelém majiteli. Bohužel je to opravdu čím dál častější jev, že se nemá kdo postarat o psa, když majitel zemře. Denny je nádherný hodný, ale bohužel velký a silný bull, který byl adoptován z útulku celkem rychle, ale pak se pár rozešel a opět hledal domov, podařilo se najít aspoň dočasku, kde ale zjistili, že jeho aktivitu nezvládají a tak putoval zpět do útulku. Podívejte si, kolik si musel jeden mladý hodný pes prožít jenom proto, že si ho nezodpovědně pořídil starší pán, nenaučil ho ani chodit na vodítku a vyrostl z něj výchovou nepolíbený velký bull.. Do Dennyho se nakonec zamilovala jedna z našich kolegyň. Už se nemohla koukat na to, jak v útulku hubne a nabídla mu krásný domov po boku bullí fenky Nikitky. Denny si užívá spaní v posteli a konečně má i dostatek aktivity. Je to v pořadí jeho čtvrtý domov, když nepočítáme mezitím 3x útulek…Tentokrát ale víme, že naše kolegyně Míša už ho neopustí.

  • Domů odjel i MILES, ten se u nás neohřál moc dlouho a pro svou přátelskou povahu našel domov celkem rychle. Milý pár si našel milého Milese a tvoří spolu krásnou rodinu.
  • DAMOKLES snad prolomil prokletí černých psů, kdy na něj kupodivu volalo více zájemců. Nakonec odjel do blízkého okolí a kromě válení doma má k dispozici i zahradu. Adopci předcházelo více návštěv, pak jsme ještě čekali na kastraci a po ní už mohl odjet do nového domova.
  • MAFALDA je naprosto bezproblémová úžasná fenka, přesto se po první adopci vrátila z důvodu nedostatku času na venčení. Opravdu nás nenapadlo zájemcům kromě milionu rad, návodů a doporučení, které všem dáváme, ještě organizovat kalendář a upozorňovat, že psa je potřeba vyvenčit déle než 10 minut denně a to i v zimě a že to logicky bude vyžadovat nějaké úsilí a čas. Navíc jsme samozřejmě byli předem ujištěni, že se vším počítají, včetně možnosti cvičáku. Ale nebudeme žít minulostí, Mafalda díky tomu našla jiný lepší domov, kde na ni mají čas a váží si jí za to, jak je skvělá.

Formálně jsme dovršili několik adopcí pejsků, kteří byli v dočasných péčích a nyní po doléčení nebo po kastraci se mohli konečně i papírově stát právoplatnými členy svých nových rodin: BATHSHEDA, LUPIN, WILLY.

                

 

Kočiček odešlo domů celkem 8. Dokonce se nám povedly dvě společné adopce, z nichž máme samozřejmě největší radost, protože kočičkám nebude smutno a budou mít parťáka na lumpárny.

         
         
Spolu odjeli domů JACK a ZMARILKA. Ještě větším překvapením je společná adopce dvou ne úplně komunikativních plachých kočiček a to KROUPÍKOVÉ a DEŠTÍKA.

               

Další opatrnou kočičkou, co konečně našla náruč plnou lásky, je PUPALKA. Dočkal se i ŽENŠEŇ, který vyrůstal od kotěte v útulku. Potřeboval k sobě najít citlivou duši, co si ho adoptuje. Nového majitele jsme připravili na to, že Ženšeň možná několik týdnů nevyleze z pod skříně, ale kocourek překvapil a velmi rychle pochopil, že doma je doma a už se chodí krásně mazlit.

       

KLÍVIE byla mazlivá odjakživa, tak dělá nové rodině radost. Pan ČTVRTEK jako nádherný statný, ale starší kocour, hledal domov docela dlouho a tomuhle klidnému obříkovi jsme ho přáli ze všech sil. Nakonec si ho vyhlédl milý mladý muž a náramně se k sobě tihle dva hodí.

Z dočasek s následnou adopcí mají formálně své doma nově tyto kočičky: MEČÍK a LIBEČEK, užívají domova společně. IBERKA a ještě WAXFLOWER

 

           

A nakonec musíme napsat o našich morčátkách, která konečně odjela do nových rodin. Bylo to trochu složitější, než jsme předpokládali, ale nakonec se budou mít všechna krásně. DIGI a AKI odjeli domů společně, takže je pro ně zvykání jednodušší. GIMLI musel kvůli adopci k druhé morčecí kamarádce podstoupit kastraci, ale krásně ji zvládl a může si užívat společnosti nové slečny. CORNYho si vyhlídla velká milovnice morčat, takže ten má kamarádů hned několik, přičemž každý má svoje místo a svou klec na noc, ale přes den mají prostor na společné dovádění. Jinými slovy, morčata si také zaslouží mít krásný domov!

 

Děkujeme všem AnDělům, že pomáhají financovat péči o chlupáči a jsou tak nedílnou součástí takovýchto úspěšných adopcí. 

Staňte se AnDělem i VY! Je to jednoduché. Klikněte zde.

 

 

← zpět