Aktuality

Příběh Orea je přitom velmi smutný: Orea se někdo ohavně zbavil a přivázal do před obchodním domem v Ústí nad Labem.

Stovky lidí kolem něj prošly, nikdo si ho nevšiml...To je lež! Všimli si jej všichni, ale kdo by sahal na tak "olezlého psa", ten bude určitě nějakého bezdomovce, co si pro něj přijde.. A Oreo čekal, ve vedru, všechno jej svědělo a bolelo, měl hlad, ale to pro něj nebylo nic nového, prostě čekal, trpělivě a tiše. Až se konečně objevil jednen mladík, kluk se srdcem na pravém místě který neváhal a po několika hodinách, kdy byl Oreo uvázaný bez povšimnutí, začal konat. Volal městskou policii, ti přijeli, vše sepsali, ale zas odjeli s tím, že psa si někdo vyzvedne. Mladík pejska naložil do auta a po předchozí domluvě ho přivezl k nám.

Oreo vypadal hrozně, měl rozsáhlý kožní problém, přerostlé drápy, zanícené oči i uši. Musel takto trpět už delší dobu, celý bolavý, hubený, všechno ho svědělo, měl otevřené rozškrábané rány po těle. Jak může někdo vyhodit psa v takovém stavu asi nikdy nepochopíme..

Následovala cesta na veterinu, antibiotika a další léky, péče o pejska byla od začátku velmi náročná, pravidelné koupele, čištění a kapání do očí i do uší, snaha o vyhojení ran.

Oreo je klidný, vyrovnaný, moc neštěká. Při koupání byl vždy trpělivý, ale při bolestivém ošetřování uší se občas lehce ohradil, k dětem raději opatrněji kdyby mu sahaly na bolestivá místa, i když Oreo spíš varuje než kouše.

Douměsíční ošetřování v útulku má své efekty! Kůži má zdravou, jemnější, místy mu už krásně odrůstá srst. Oreovi může být zhruba 8 let, váží 38,5 kg, je to velký černý starší pes s upřímným láskyplným pohledem!

JIŽ ADOPTOVÁN

 

OREO

Nešťastný opuštěný Oreo hledá dočasnou péči, 8 let

Více informací
← zpět