Aktuality

První měsíce roku 2023 byly emočně dost náročné. Hledali jsme domovy zvířatům, která byla stará, nemocná, psychicky zlomená. Najít takové domovy není jednoduché. A u úžasné labradorky Angie se nám to nepodařilo včas. To nás hodně srazilo. Měli jsme pocit, že jsme jí zklamali, že jsme selhali. Dali jsme jí lásku, jakou jsme dokázali, ale na domov to bohužel nemá.

Energie se nám hledala těžko. Nabíjel nás každý nový domov. Každé zachráněné zvíře.

   

 

 V březnu jsme se stali Osobností roku Ústeckého kraje za rok 2022 v kategorii Podnikání a management. A byla to pro nás neskutečná čest a obrovský úspěch. Hlavně to byla pozornost pro záchranu zvířat a zvířata v útulku. A to je k nezaplacení.

https://anidef.cz/o-nas/aktuality/127-anidef-osobnosti-usteckeho-kraje-2022

V dubnu jste nám pomohli zmírnit bolest v útulku.

Pomocí Donio.cz jste nám pomohli do útulku pořídit magnetoterapeutické přístroje, které tuto léčbu zpřístupnily všem chlupáčům v AniDef. 168 úžasných dárců poslalo do útulku 60 811 Kč, za které jsme pořídili set magnetů, které umí ulevit od bolestit a podpořit rekonvalescenci.

Máš chvilku?

Stali jsme se patrony dobrovolnického projektu Máš chvilku, který spojuje lidi, kteří chtějí pomáhat s místy, kde je pomoc potřeba.

Zrušené Pálení čarodějnic

Po romantickém Valentýnu jsme chystali druhou útulkovou akci v roce 2022. Bohužel se rapidně zvýšil výskyt velice nakažlivé psí nemoci, a tak jsme se rozhodli akci zrušit. Zahodili jsme hodiny práce na přípravách, ale zdraví pejsků v útulku, a i pejsků všech našich návštěvníků bylo a je vždy na prvním místě. Moc se však těšíme na Pálení 2024. ? Přijdeš?

 

Celoročně nám náladu zlepšují 3 pánové ze směnárny Eurocambio. Jsou to naši BORCI SBÍRKOVÝCH KASIČEK. Za 3 roky pro nás vybrali více jak čtvrt milionu korun. Je to pro nás obrovská finanční podpora a pomoc. Moc děkujeme. Jste úžasní!

Koncem května jsme slavili netradiční adopci.

A to našeho kuřete Nugetky.

Hledali jsme jí domov jako členovi rodiny, stejně jako to děláme se všemi ostatními zvířaty. Z kuřecí holčičky se nakonec vyklobal kluk jak buk. Nechtěli jsme, aby skončil na talíři.
Vybojoval si totiž život už v samém začátku. Byl nalezen opuštěný a vedle něho ležel už mrtvý sourozenec. Ale on plakal, nevzdal to a tím přivolal pomoc. Našli se hodní lidé, co ten nářek uslyšeli a odnesli nebohé kuře na městskou policii.
Nugeťáka se naštěstí po příchodu do útulku ujala naše skvělá dočaskářka Lucie, protože v útulku plném psů a koček by se asi necítil úplně nejlíp. Navíc on potřeboval teplo, potřeboval maminku, chtěl se přitulit a zachumlat se jí do vlasů. Děkujeme, že Nugetku vypiplala a my jsme mohli kuřeti hledat domov.

Děkujeme všem, co nabídli pro Nugetku umístění, nakonec jsme vybrali rodinku, co má od nás už pejska (pamatujete na „štěňata z krabice“ nalezená v lese? tak jedno z nich). Nugeťák je plnoprávným členem domácnosti, navíc si může chodit po zahradě, užívat sluníčka a brzy mu pak přibyli i parťáci. Zatím chodí za svými dvojnožci jako pejsek. Prostě kuře nekuře.

O válce na Ukrajině se již skoro přestalo mluvit, ale my nezapomínáme. Začátkem června odjel další transport plný krmiva a léků. Děkujeme, že nám pomáháte se sbírkami na tyto transporty.

Půlka června – mysleli jsme, že jsme viděli všechno, ale víte, co znamenat myslet.

Do útulku přišla Jenny. Krásná a moc hodná fenka, kterou majitel nechal napadat dalšími psi. To na obličeji nebyla ošklivá vyrážka, ale krvavé rány od jiných psů. Je nám špatně, i když o tom už jen píšeme a víme, že Jenny je už dávno v krásném a milujícím domově.

Začátkem prázdnin začala Letní anidefácká výzva naší ošetřovatelky Šárky. Výzva probíhala celé prázdniny, kde na pejsky a jejich majitele čekal každý týden nějaký úkol. Kdo se zúčastnil a kdo vyhrál, se dozvíte v článku zde

Máte sklep, ale nepoužíváte ho?

Běžte ho raději zkontrolovat. Jeden takový opuštěný sklep málem stál život tohoto kočičího krasavce, který se nemohl dostat ven. Nechybělo málo a zemřel hlady. Na klinice bojoval o život a v útulku se pak učil znovu chodit. Dneska už si spokojeně vrní v adoptivní rodině.

https://anidef.cz/o-nas/aktuality/142-jeste-den-a-zemrel-by-hlady

Uvázaný pes? I to byl jeden z fenoménů roku 2023.

Nevíte, jak se zbavit psa? Někde ho uvažte. To si letos asi myslelo několik lidí. Útulek AniDef zachraňoval více jak 4 uvázané psy, které někdo prostě opustil. Jedním z nich byl Wilbert.

https://anidef.cz/o-nas/aktuality/146-potrebujeme-se-zbavit-psa-hned-ted

Výjimečně letní Sraz adopťáků aneb 6. výročí AniDef.

Ano největší akci jsme pro rok 2023 přemístili na červen. Počasí vyšlo krásné a atmosféra byla naprosto boží. Více o akci a spoustu fotek k tomu najdete ZDE.

Nerodíš, poletíš!

Tak většinou dopadnou fenečky z množírny. Nikdy jsme nezjistili, zda touto obětí byla i Druelka, ale mnoho věcí naznačovalo, že i ona byla jen nástrojem na štěňata. V jejím případě bylo uvázání u sloupu pro ni záchranou.

Dneska už si užívá milující rodiny.

Více ZDE

2 NOVÉ EDICE!

Své nové edice se dočkal Bajt, který je patronem všech bullíků v útulku. Posmrtně jsme vytvořili edici Oušce, kterou stále nosíme v srdích. 

EDICE BAJT

EDICE OUŠKA

Týnky agility víkend 

Svůj první agility víkend zvládla otevřít naše ošetřovatelka Týnka. 

Jaké to bylo? Co všechno za víkend účastníci stihli?

Čtěte ZDE!

DNY SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

Den splněných přání 
Každý máme přání a to i pejsci v útulku.
Říkáme, že zvíře, které se k nám dostane, má často vlastně štěstí. Že útulek je odrazové místo do lepšího života. Někteří pejsci však na ten lepší život musí čekat poměrně dlouho. 
No, a tak vznikl Den splněných přání.

Letos ho stihli pejsek Bastien, Dýdžej a fenečka Paci. 

Mrkněte, jak takové dny probíhaly!

Bastienův den splněných přání.

Dýdžejův a Pacin den splněných přání. 

PES S PROSTŘELENOU HLAVOU

Byli jsme zavoláni k jedné tragické události během, které byl postřelen pes policií. Pes se stal obětí incidentu, o kterém doteď nemáme dostatečné informace. O tom, co a jak se stalo, však tato sbírka není. Sbírka byla založená na pomoc pejskovi, který byl postřelen do hlavy.

Po prvním telefonu, zda se pejska ujmeme, jsme okamžitě jednali. Vyslali tým zkušených ošetřovatelek připravených podat první pomoc, zastavit krvácení. Upřímně jsme nevěděli, zda pejsek bude do našeho příjezdu ještě naživu.

Je to však obrovský bojovník, vydržel a přežil i převoz na kliniku.

Jak to celé dopadlo? ZDE!

 

NEOČKOVAT = OHROZIT SMRTÍ?

Když k nám do útulku odložili 2 větší štěňata, mysleli jsme si, že se jejich život otočí k lepšímu, že teď poznají krásný život, který jim zařídíme. Bohužel nebyli očkovaní. Jednoho z psích bráchů to nakonec stálo život. 

Celý příběh ZDE! 

 

KDYŽ PES PŘEŽIJE SVÉHO PÁNA

Pomalu začínal advent a do útulku přišla hrozná zpráva. 

Přijde vám hrozné, když nějaký pejsek skončí v útulku? A co když tam skončí rovnou 3x? 
Jmenuje se Balu. Je to nádherný kříženec bígla, kterému život pořádně nakládá.
Měl milujícího pána. Ještě letos v červnu ho přivedl ukázat na Sraz adopťáků. Život je však krutý. A vzal Baluovi vše co měl. Jeho skvělý pán zemřel. ?
Máte slzy na krajíčku? My už pláčeme. ? Pejsci prožívají ztrátu svých milovaných velmi podobně jako my lidé, ne-li víc.
Balu už není nejmladší. Je to pejsek, na kterém už léta začínají být znát. Dneska jel na kontrolu na veterinu a budeme řešit špatný stav zoubků. Není mu fajn, celé dny leží v kotci jako tělo bez duše. A nám pohled na něj láme srdce. ? Je moc smutný. Hledáme pro něj lék na bolest - lásku. Milujícího člověka, který pomůže Baluovi s jeho ztrátou. Hledáme domov, kde najde smysl života.
On to nevzdal. Touží po lásce a rodině. Jakmile za ním přijdete, sedne si a doufá v pohlazení. ❤️

Jak to dopadlo? Čtěte ZDE!

VÁNOCE V ÚTULKU 2023
Nejhezčí Vánoce pro chlupáče 
Jste úžasní! Děkujeme všem, kteří v sobotu 9.12. zavítali do útulku AniDef. Opravdu jste přinesli dechberoucí vánoční náladu. Útulek byl plný lásky, štědrosti, vlídnosti. ❤️ Byl plný šťastných lidí, úsměvů, radosti. ? I přesto, že se čekaly fronty na venčení pejsků, mazlení kočiček, kraviček i kozlíků, tak dobrá nálada vás neopouštěla. Děkujeme. ❤️ Nešetřili jste ani se slovy chvály směrem k nám a k útulku. Děkujeme. ❤️
Byli jsme dojatí, šťastní a plní optimismu, jak je svět krásný a kolik skvělých lidí kolem sebe máme.  A těch darů!  Ten obří vánoční stromek se v jejich obležení zdál tak najednou tak maličký! Nemáme slov! 
Chceme říct prostě jedno obrovské a srdečné DĚKUJI. Jsme vděční. Byly to za těch 6 let opravdu ty nejkrásnější Vánoce. Děkujeme, že díky Vám mohla všechna zvířátka v útulku zažít krásné Vánoce plné lásky. ♥️
A tady máme pár fotek ze soboty. Kdo se pozná? Označte se. ♥️ Moc děkujeme za nádherné vánoční truhlíky úžasné Daně Dvořákové, děkujeme paní učitelce Antošové a jejím žákům za krásné hudební vystoupení a také děkujeme panu fotografovi a DJovi v jednom. ❤️

 

A co si přejeme do nového roku?

Abyste zůstali s námi!

Pojďte si s námi splnit pár předsevzetí a isnpirujte nás i svými. 

Děkujeme. 

← zpět