Aktuality

Tonda je asi dvouletý, milý kocourek.

Přišel k nám otřesený, nechodil na zadní končetiny, a tak byl okamžitě hospitalizován na veterinární klinice. Rtg neodhalilo díkybohu žádnou zlomeninu, tudíž šlo čistě o neurologický problém. Dali jsme si za cíl Tondu rozchodit. No a ono se tak stalo. Tonda hezky chodí.. Tak přece jen má snad kočka sedm životů! 

Příčina jeho dočasného ochrnutí nám bohužel není známa. Toníček je mimo jiné opravdu mazel, který už jen svojí přítomností dokáže člověku prostě vylepšit den.

Bohužel ale Tondovi v posledním měsíci štěstí opět nepřálo a 25.9. nám přes noc zničehonic začal kolabovat. Semlela ho panleukopénie. Jeho stav se horšil oproti jiným kočičkám velmi rychle a i veterináři říkali, že bude zázrak, jestli se z toho dostane.

Tonda ale opět všem vytřel zrak a ukázal, jaký je v srdci bojovník! Jeho stav je momentálně relativně stabilizovaný a akutně hledá dočasnou péči v Praze a jejím okolí, protože může již zítra odejít z kliniky domů. Budou ho však čekat v příštích týdnech kontroly, proto je potřeba být mobilní. Ideální pro něj bude dočasná péče bez jiných kočiček. Nepotřebuje nějakou intenzivní domácí péči, ale bude potřeba mu na základě dohody s veterináři podávat léky.

Vzhledem k tomu, že v útulku máme i jiné kočičky, u kterých se panleukopénie potvrdila, nebyl by pro Tondu návrat do tohoto virového prostředí vhodný..

Má hygienické návyky, je naučený chodit na kočičí záchůdek.

Je FIV a FeLV negativní.

Tonda je v dočasné péči.
 

TONDA (po adopci Cipísek)

Mladý, nádherný kocourek

Více informací
← zpět