Aktuality

POE VRÁCEN Z DOČASNÉ PÉČE DO ÚTULKU


Haló, haló tenhle krasavec jménem Poe u nás trčí v útulku už fakt dlouho. Moc, moc mu přejeme nový domov, trvalý a vyrovnaný.


POE ZA MĚSÍC V DOČASNÉ PÉČI UDĚLAL OBROVSKÝ POKROK, TEĎ JE ALE ZPĚT DO ÚTULKU. ZKOUŠÍME MU NAJÍT AKUTNĚ DOMOV... návrat do kotce je pro něj smutný, špatně ho nese. Poe je smolař, dostal se k nám jako odrostlé štěně, byl rok v útulku, má za sebou už jednu nepovedenou adopci, pak si ho vyhlídla mladá nadějná dočaskářka a ušla s ním obrovský kus cesty.  Za jeden měsíc se naučil tolik věcí, že až žasneme, jak je to skvělý pes! Teď mu ale dočaska skončila a Poe musel zpět do kotce...

Je na tom hůře než předtím, na truc nám tu roztrhal pelíšek.
roč jsou psi jako Poe tak dlouho v útulku? Protože je černý, větší, nefotogenický, navíc velmi citlivý a projevuje zdrojovou agresi při jídle a dalších situacích.

Poe je smolař, který ve svém mladém věku doplatil na nezodpovědnost lidí. Je stále více frustrovaný z útulkového prostředí a když má špatnou náladu, nechce s nikým komunikovat, chvílemi jakoby ztrácel radost ze života, někdy už ani nechce jít na procházku.

Přitom je to skvělý citlivý mladý pes, který potřebuje jen to, aby ho někdo pochopil, aby ho měl rád a aby chápal jeho vrčení jako komunikaci a ne jako útok. Když se cítí v bezpečí, krásně se mazlí a vyžaduje lidskou společnost.

Dostal se k nám jako odrostlé štěně, byl rok v útulku, má za sebou už nepovedenou adopci, pak si ho vyhlídla nadějná dočaskářka a ušla s ním obrovský kus cesty. Za měsíc se naučil tolik věcí, že až žasneme, jak je to skvělý pes! Domov se mu za tu dobu nepodařilo najít tak musel zpět do útulkového kotce.. S každým dalším návratem se jeho smutek zvětšuje.

Poe se fixuje na lidi a pokaždé se dlouho díval za svou rodinou a nechápal, proč ho zas přivezli do útulku. Poe je velmi citlivý, projevuje zdrojovou agresi při jídle a některých dalších situacích. Dá se s ním ale pracovat a umí si brát i pochoutky z ruky při správém přístupu. Přitom je to mladý pes, zhruba dvouletý, váží 25 kg, který moc touží po lidské přítomnosti, potřeboval by domů, chybí mu stabilita a pocit bezpečí, chybí mu jeho člověk, kterému bude věřit. Potřebuje k sobě vyrovnaného majitele,co ho výlučně pozitivní výchovou bude provázet světem. Majitele, který se nezalekne, když se po něm Poe ožene (ožene se opravdu až v krajní situaci), majitele, který má už s pejsky určité zkušenosti, majitele, který bude respektovat, že Poe své lidi miluje, je jim bezmezně oddaný a snaží se jim zavděčit, ale při seznamování s novými věcmi je lepší mu nasadit náhubek a předejít tak nepříjemným situacím.

Poe hledá bydlení v kidném prostředí, z neznámých situací je ve stresu. Ideální parťák pro jednoho pána nebo pár, bez dětí. Ostatních pejsků si nevšímá, s některými se kamarádí, s fenkami vychází bez problému, ale soužití v bytě je možné jen s určitou opatrností ze začátku a s oddělěním během krmení. Doma se chová vzorně, nic neničí, neštěká, je čistotný (tam, kde to považuje za domov, jinde může značkovat). Lépe by se možná cítil u domku se svou zahradou, aby měl pocit volnosti, ale pouze se spaním uvnitř v teple. Do adopce odejde kastrovaný, očkovaný, čipovaný, na základě podpisu adopční smlouvy a uhrazení příspěvku na péči

POE

v dočasné péči, doufáme že z toho bude adopce:-) -DRŽTE PALCE

Více informací
← zpět