Aktuality

Naše kočičí dáma - nalezena po srážce autem u silnice v Proboštově. Policisté neváhali a odvezli ji na kliniku Mi-Vet v Ústí nad Labem, psal se pátek 13. února. Kvůli potřebné evidenci dostala pracovní jméno: Proboštovka.

Proboštovka byla velmi podchlazená, v šoku, krevní testy byly natolik špatné, že některé parametry nebyly ani měřitelné. Dostala ránu přímo do hlavičky, nejhůře však dopadla její zadní levá nožka, kde měla otevřenou zlomeninu a noha jí tak jen plandala ve vzduchu.

Tři dny se čekalo, zda Proboštovka zabojuje a bude moci jít na komplikovanou operaci tříštivé zlomeniny. Díkybohu zabojovala, šla na operaci a zvládla i několik náročných hodin v anestezii.
V dočasné péči dostala místo v psí kleci, protože musela mít omezený pohyb. Pacientkou byla nejvzornější, léky polkla v šunce bez protestu, krásně baštila, pila, i se s tou nožkou obvázanou až přes záda se snažila chodit na kočkolit a být čistotná.

Po třech dnech se sama začala snažit poraněnou nožičku používat, a tak vše značilo brzké uzdravení, chodila na převazy, rána se krásně hojila. Bohužel se ale vše zkomplikovalo a po 14 dnech nožka začala velmi otékat a bolet. Přestal jí fungovat lymfatický systém. Musela dostat další silná antibiotiky, denní lymfatickou masáž, která je opravdu bolestivá a docházet denně na laser.

I přesto se snažila vše vydržet, nekousat ani neškrabat. Nakonec se díky úžasné péči dočaskářky vše krásně zvládlo, dnes nožku používá jako by se nic nestalo.

Jen za pár dní po dobrání antibiotik se však objevila další komplikace - silná dušnost, kašel, hleny a čepy v krku. Dostala další 30 denní antibiotika, po kterých vše ustalo.

A teď je připravena!
Proboštovce je zhruba 4-5let, bude muset ještě na vyndaní implantátu v noze. Zpočátku má z nových věcí a situací strach, potřebuje na vše svoje tempo, prostor a čas. Ostatní kočky, ani psi všech velikostí jí nevadí. Od lidi se nechá pohladit, ale při vzetí do náruče panikaří. V dočasné péči měsíc nevylezla z jednoho pokoje, došla max. na práh, tam na dočaskářku mňoukla, ať se za ní jde pomazlit a to bylo vše. Přitom je pokoj stále otevřený. Má také možnost chodit po domě s přístupem na zahradu, to však absolutně odmítá. Miluje granule, taštičky moc nemusí.
Proboštovka je prostě unikát a hledá stejně tak citlivého a trpělivého člověka jako je ona sama.

PROBOŠTOVKA NAŠLA SVŮJ DOMOV!

← zpět