Aktuality

Roxi je roční fenka NO, kterou jsme po dohodě s majitelem odebrali ze života na řetězu na dvorku a přivezli do útulku. Po uplnutí karantény jsme ji objednali na kastraci, aby mohla co nejdříve najít nový domov. Fenka začala mít po kastraci průjem a zvracela a nechtěla jíst, stále však pila a močila bez problému. Přičítali jsme to komplikacím po operaci, absolvovala 2 návštěvy u MVDr. Vanyoóvé v Teplicích (13. a 14.10.), ale když nezabírala antibiotika a Roxi stále průjmovala a chřadla, byla dne 16.10. přivezena na pražskou klniku Ivet. Zde bylo zjištěno, že kastrace byla provedena v pořádku, rána se hezky hojí, fenka nekrvácí a probém byl diagnostikován jinde a to sice ve střevech. Fenka dostala širokospektrální antibiotika, kapačku na posílení a jela zpátky do útulkového karanténního kotce. Měla i chuť k jídlu, jen ty dietní konzervy, co by měla jíst, bohužel nechtěla. Jenže průjem se nadále nezlepšil a Roxi mizela před očima. Tak jsme ji 20.10. opět vezli do Prahy na Ivet, kde zůstala na hospitalici. Krevní testy, ledvinové a jaterní měla Roxi v pořádku, kromě zvýšeného množství bílých krvinek poukazujícímu na pořádný zánět a to navzdory antibiotické léčbě. Roxi se snaží jíst i pít, ale střeva nic nevstřebávají a Roxi hubne.. Na podporu funkce střeva jí byla nasazena prokinetika, následně na zánět kortikoidy (Prednison) a dne 30.10. jí byla přidába ještě imunosupresiva pro zmírnění autoimunitní reakce. Roxi má velmi nízkou hladiku albuminu což způsobuje prosakování tekutin do dutiny břišní a následné edémy. Hladinu albuminu zvyšuje krevní plazma, která se dá sehnat na pražské klinice Vetcentrum n.Jaggy, první menší dávku krevní plazmy (50ml), kterou darovala Dita Pullmannová dostala Roxi 26.10. Děkujeme! Další dávku zakoupenou na Vetcentru (218ml za 2180,-Kč) , dostala 27.10., další 2 dávky (fresh frozen 2x200 ml za 6940,-Kč) jsme koupili na klinice Jaggy a byla jí podána dnes večer, 31.10. Bohužel ještě před podáním plazmy opět zvracela a průjmovala a to už to v posledních dnech vypadalo lépe.. Po podání plazmy zatím nezvrací, dne 1.11. dostane další dávku a je důležité, zda její střeva pak začnou pracovat sami..


Léčba Roxi je velice nákladná. ROXI Vypadá jako kost a kůže. Nicméně má pořád chuť k životu, mává ocasem, mazlí se, venku čuchá. Je to strašně smutný pohled jak v takovém stavu bojuje.  A jelikož to nevzdává ona, nevzdáváme to ani my! Bez vaší finanční podpory bychom to ale nezvládli, děkujeme mockrát za všechny příspěvky.. 

AKTUALIZACE 3.11. ROXI BUDE OPEROVÁNA!

Roxi byla převezena na kliniku Vetcentrum v Praze, na které přímo vyrábí krevní plazmu, pro kterou jsme museli pořád jezdit a transportovat ji. Ještě večer Roxince plazmu podali pro zvýšení hladiny albuminu, zároveň odebrali opět krev na vyšetření a udělali sono bříška. Paní doktorce se něco nezdálo a dnes ráno odebrali z břišní dutiny tekutinu, ve které byl zjištěn nález bakterií. Ty nemají v dutině co dělat, byl diagnostikován zánět pobřišnice, který trvá už delší dobu. Aby se zjistilo, co ho způsobilo, je nutné Roxi reoperovat a udělat revizi břišní dutiny. V jejím stavu samozřejmě není jisté, že to Roxi zvládne, ale pokud se operace neudělá, Roxi to dřív nebo později vzdá.. Nereaguje na dosavadní léčbu ani na četné podávání plazmy. Finančně vyjde operace na min 10 000,-Kč, chceme ji za každou cenu zachránit!
Zatím jste už dokázali přispět 12 400,-Kč!!! Děkujeme, ale léčba se už blíží k částce 50 000,-
 

4.11 ROXI SE ZATÍM DRŽÍ. Roxi začala mít velkou chuť k jídlu. Samozřejmě je potřeba rozkrmovat postupně, ale zatím nezvrací, stolici ještě neměla. Jsme ve fázi vyčkávání, zda střeva začnou správně pracovat, zatím mají slabou peristaltiku, hladinu albuminu má stále nízkou, množství leukocytů bude přeměřeno zítra, aby se vidělo, zda zánět ustupuje. Na první den po operaci je její stav stabilní, relativně dobrý, ale vyhráno zatím rozhodně nemáme, každopádně holka bojuje!

ROXI JE PO OPERACI - zatím ji přežila, ale rozhodující a kritické budou následující 3 dny.

Původcem zánětu byly vnitřní stehy, použité při kastraci, resp. alergická reakce na jejich materiál. V místě děložního krčku se tvořil granulát, zánět se pak rozšířil odtud do celé břišní dutiny. Stehy byly odstraněny, provedeny nové, celá dutina vyčištěna, bohužel jak zánět trval delší dobu, nadělal v břiše Roxi pěknou paseku, hlavně střevo je velmi zesláblé a neví se, zda dokáže být ještě plně funkční. Kus střeva musel být odebrán, vzorek poslán na histologii pro jistotu. Teď musí bojovat. Pokud to zvládne, může z toho vyváznout zcela bez následků, ale taky se může stát, že už se z toho nedostane. ROXI TO MUSÍŠ DÁT PROSÍM!

5.11. další faktura za 18 928,-Kč.. Děkujeme všem, kdo přispíváte na léčbu Roxinky, bez Vás bychom to nezvládli! Stále bojujeme: Roxi je sice veselá a má chuť k jídlu, ale stále má vysoké hodnoty leukocytů. Hladina albuminu je nízká, ale dále neklesá, což je snad pozitivní. Držíme pořád palce! PS: Roxince se moc líbilo nové růžové plyšové prasátko.
 

6.11. bohužel máme špatné zprávy..
Roxinka se sice chová pořád stejně, má chuť k jídlu a moc se snaží, ale její tělo to pomalu vzdává.. Opět se jí objevila tekutina v bříšku, leukocyty sice nerostou, ale jsou stále vysoké, zatímco albumin bohužel klesl.. Poslední možností je podání humánního čirého albuminu (nikoliv krevní plazmy), ale prý jsou šance tak 40% že to zvládne. Už jsme z toho sami zoufalí, po včerejšku jsme všichni doufali, že to přeci jen zvládne. V tuhle chvíli se zas objevuje pochyba, co tedy bylo opravdovou příčinou jejího špatného stavu.
 

7.11. Dnes trochu pozitivnější zprávy: Roxi na albumin zareagovala dobře. Bez alergické reakce a zvedl se ji na15.coz už dlouho neměla (norm.hodnota je 30) a snížilo se jí množství nežádoucí tekutiny v břiše a otoky na tlapkách. V podstatě to znamená zatím jen to, že je tu stále naděje, nic víc. Musíme čekat jestli se to udrží. Výsledky biopsie střeva zatím ještě nepřišly. Teď se modleme aby se hladina albuminu udržela a neklesala. Je to jak na houpačce a nezbývá než čekat.. držme palce. Děkujeme pražské klinice IKEM, která humanni albumin Roxince darovala.
 

8.11. Opět jsme Roxinku navštívili, pořád má velkou chuť k životu. Bohužel krevní obraz má špatný, bílé krvinky jí neklesají. Po podání albuminu a včera ještě imunoglobulínů (protilátky, opět z IKEMU, děkujeme!) se jí již nehromadí tekutina v bříšku a nemá oteklé tlapky, střeva trochu pracují, dnes již neměla průjem, ale krásnou stolici. Stále čekáme na výsledky biopsie střeva. Roxinky pobyt se opět vyšplhal na 11 777,- pomozte nám bojovat s Roxinkou, její léčba je po finanční stránce už skoro neúnosná. Děkujeme za každou poslanou korunu.
 

9.11. Až se bojíme doufat, ale dnes to vypadá pozitivně a pomyslná váha se konečně více naklonila tomu, že to Roxi přeci jen zvládne. Albumin si udržuje (zatím) stálou hladinu, nemá průjem, části střeva už mají slušnou peristaltituku, místy je to bohužel ještě vodovité a pracuje pomaleji, ale snad se to srovná. Roxi začíná pořádně štěkat na ostatní psy. Vyhráno nemá rozhodně, bílé krvinky jí stále narůstají. Průběh všeho dle VETCENTRUM nasvědčuje tomu, že se opravdu jedná o autoimunitní onemocnění (které bylo léčeno již na předchozí klinice Veterinární klinika IVET). Jinak by to totiž už musely zabrat některé z mnoha antibiotik, které jí byly podávány. Z biopsie střeva se nezjistilo nic nového -zánětlivé onemocnění nespecifikovaného původu.

11.11. ROXI BUDE PROPUŠTĚNA Z KLINIKY! HLEDÁ AKUTNĚ DOMOV/ DOČASNOU PÉČI, s její oslabenou imunutou by ji návrat do útulku mohl i zabít. Roxi stav je v tuhle stabilní, což neznamená, že je zdravá, nicméně další hospitalizace je zbytečná, všechny léky Roxi dostane domů ve formě tabletek a veškerou léčbu nadále hradíme. Roxi musí být v teple, zahrnuta láskou a u někoho, kdo bude schopen ji vozit na kontroly do Prahy.
 

14.11. ROXI je jak na houpačce, STÁLE HLEDÁME AKUTNĚ DOČASKU - je pořád na klinice, v kritickém stavu (to už je asi 3 týdny), hledáme někoho v Praze n. s možností dojíždění na kontroly do Prahy, ideálně bez jiných psů, aby měla klid (jak nám dnes doporučil veterinář). Pomůže i krátkodobé řešení (např. 2 týdny) ! Roxi je stále na hranici života a smrti, případný dočaskář musí počítat s možností tragického konce.. tedy ideálně domácnost bez dětí. Každopádně Roxi je veselá, má chuť k jídlu a je mazlivá, naprosto bezproblémová na manipulaci. Má už rozpíchané všechny tlapky od kanyl, dnes už jí veterináři museli zavést centrální kanylu, už nemají kam vpichovat. Pokud se Roxinka dá dohromady, má možnost jít do domova, ale až do Děčína a k jinému psovi, což nám v jejím stavu veterinář nedoporučuje. Její nákladná léčba dosáhla už cca 90-ti tisíc Kč!!!.
V posledních dnech albumin opět klesl, byla podána zas krevní plazma, moc se to nezlepšilo, včera jsme měli zprávy, že jí žádná léčba nezabírá a jakmile se zvětší otoky, bude nutná eutanazie do 2 dnů... Ale Roxi bojuje jako lvice, při dnešním měření bylo zjištěno zvýšení hodnoty albuminu!!! Otoky opět nemá, je veselá, snědla by všechno na co přijde, pan doktor řekl, že je to malý zázrak.


Roxinka měla návštěvu z @Dokonalá láska pro zvířatka i lidi. Je to léčba s využitím aromaterapie, snažíme se využít všech možných prostředků, aby se Roxinka dostala z kritického stavu. Podmínky pro provedení testu nebyly ideální, případná léčba by se uskutečnila až po propuštění Roxinky. Na @Vetcentrum všichni Roxinku milují, mazlí ji a hladí. Pokud se hladina albuminu udrží, Roxi nebude mít otoky, mohla by jít Roxi za 2 dni do dočasné péče. "Tu druhou" variantu s nešťastným koncem si zatím nepřipouštíme..

 

15.11. Máme dočasnou péči pro Roxinku! Děkujeme všem!! Teď jen držet palce Roxince, aby se držela a pokud bude její stav stabilní, může v pátek opustit kliniku.

18.11. Roxinka by snad konečně měla zítra opustit kliniku (už tam zas máme účet za cca 30 000,-Kč ). Její stav je stále "hraniční" . Včera byla na velmi dobré cestě, albumin lehce vzrostl, leukocyty klesly, červené krvinky vzrostly, žádný průjem, velmi optimistické. Dnes se jí objevilo zas trochu tekutiny v bříšku. Nicméně stejně je rozhodnutí veterinářů ji propustit do domácí dočasné péče, prý by měla být schopna fungovat bez neustálých kapaček.. Tak snad se to do zítřka nezhorší.
 

24.11. Roxinka zdraví z dočasné péče, daří se jí zatím dobře, dobírá ještě antibiotika a dostává pravidelně Bachovy kapy - děkujeme paní Markétě Tomanové, že nám jedny kapky věnovala zdarma! (http\://www.umarkety.cz/index.php), v příštím týdnu čeká Roxi kontrola, venku má čím dál více síly a je veselejší, začíná se kamarádit se psy, i když stejně má některé typy psů, kteří se jí nelíbí.
 

14.12. Roxinka je připravena jít domů, je potřeba jí podávat léky a chodit na kontroly a případnou rehabilitaci (momentálně byla už 2x na akupunktuře) . Doma je mazlivá, čistotná, přítulná, velmi chytrá a učenlivá! Venku je aktivní a zvědavá, zatím je to na krátké procházky, v zimě se jí ven moc nechce. Pořád nepřibrala, neváží ani 20 kg. Pejsky na kamarádění si vybírá, je nutno ji nejdříve seznámit.
 

21.12. Roxi dnes absolvovala třetí akupunkturu a následně kontrolu na Vetcentru. Její stav se jeví jako stabilní, a nehorší se, což je v jejím případě zázrak:-) Bohužel zatím nepřibírá, bude se zkoušet změna stravy. Roxi stále hledá domov! v dočasce už nemůže dlouho zůstat.
 

27.12. Roxi akutně hledá nový domov! (resp. doživotní dočasnou péči, případné náklady na léčbu hradíme), potřebuje být hlavně v teple, musí mít hodně lásky, mazlení, je to takový závislák, ráda si hraje a učí se novým věcem, léky se jí podávají v tabletách 2xdenně a 1x týdně jezdí na kontroly do Prahy na Vetcentrum nebo na akupunkturu na Prahu 6. Lidi miluje, i děti, s pejsky je to dle sympatií. Copak tohle jí nikdo nedokáže dát?
 

ROXI - Končí ji dočaska a se svojí imunitou nemůže do útulku, akutně hledá domov n. dlouhodobou dočasku -někoho zodpovědného! Už je socializovaná s pejsky, chodí na psí hřiště, jen je ještě slabá, kost a kůže, bohužel jí nabídka domova nevyšla, mladý ovčák je trochu hromotluk a Roxinku při hře několikrát porazil, a to je pro ni nebezpečné, ani běžné "vyříkávání" si psích pozic nezvládne, jakékoliv kousnutí pro ni může být fatální. Nechceme ji přesouvat sem tam, hledáme stálý domov, fixuje se na své páníčky jako většina ovčáků, miluje je, poslouchá, hraje si s míčkem, doma čistotná, zvládne tak půlhodinové až hodinové procházky. Hledá domov s nějakým menším pejskem, nebo větším ale starším a jemným, aby ji neporazil, nebo jako jedináček, vhodná i k dětem, na lidi zlatá, umí jezdit v autě, chodit na vodítku i na volno. Musí být v teple!! Lokalita - Praha n.dojezdová vzdálenost, zatím 1x týdne akupunktura v Ruzyni, 1 za měsíc kontrola na Vetcentru, případně Strakonice - 1x týdne akupunktura. 2x denně léky v tabletách. Náklady na veterinu i na krmivo hradíme! PROSÍM MŮŽE NĚKDO POMOCI!

8.1.Stále žádný rozumný zájemce o Roxi, který by pro ni měl vhodné podmínky. Roxinka má čím dál víc v oblibě společnost jiných psů, miluje psí hřiště. Ráda jim krade hračky, přes všechny problémy je to pořád v podstatě takové větší štěně. Uvítá společnost dalšího pejska, který se k ní bude chovat něžně, aby ji nesrazil.. Má ráda i děti, copak se pro ni u někoho nenajde místečko? Je to taková vděčná křehká holka!
 

15.1.2018 Roxi mela o víkendu 2 návštěvy zájemců, z čehož s jednou rodinou si úžasně rozuměla, byla nadšená z jejich menší fenky a byla prostě celá ve svém živlu. Může jít domů za 2 týdny až dodělají rekonstrukci. Dokud není u nich na gauči, nechceme to zakřiknout, ale v srdci už jásáme, že se konečně objevil někdo pravý pro Roxinku! Děkujeme Vám všem za sdílení a organizaci @Se psem mě baví svět za maximální propagaci.

31.1.2018 Řekneme to na plno - ROXI ODJELA DOMŮ!!

26.2. Naše rekonvalescentka ROXI zdraví z dočasné péče (resp. z nového domova) a hlásí, že dnešní kontrolní krevní testy dopadly lépe než ty předchozí. No, zdravá ještě není, hodnota krvinek je stále nestandardní, ale důležité je zlepšení! Udělala se ji menší povrchová rána na stehně, ale i ta se zatahuje. Stále snižujeme kortikoidy a konečně přibrala 2kg. Ještě jednou děkujeme všem, kdo na Roxinku přispěli. Pomohli jste na zachránit jeden mladý psí život!

7.3. Roxince se vytvořená rána na stehně nehojí a začala extrémně línat, ale jinak je veselá, hravá, přibrala, kortikoidy stále snižujeme, už bere jen 1/4 denně (začínala na 3 tabletách denně). Prostě nadále bojuje o sebe, své zdraví a svůj nový domov.
 

8.4. Roxinka si užívá jara a sluníčka, ránu na nožce má zahojenou, přelínává důkladně, ale naštěstí jí narůstá nová srst. Prednison už bere jen 1/4 jednou za 2 dny, chodí pravidelně na kontroly a krevní testy, hodnoty se zlepšují. Roxi přibírá na váze a hlavně je šťastná.
 

2.5. Až se to bojíme vyslovit, ale vypadá to, že je ROXI ZDRAVÁ!

Přes měsíc nebere kortikoidy, 3 týdny nebere antibiotika, krevní výsledky dobré (leu 10,1, Hb 146, Ht 0,423,ery 6,39, tromb 301,retikulocyty absolutní 47000/relativní 0,0073, neu segment 0,710,lymfocyty 0,120,monocyty 0,060
eosinofily 0,1). A je to veselá šikovná holka, která si náramně užívá nového domova. Za 2 měsíce ji čekají další kontrolní testy a po nich už ji snad s jistotou prohlásíme za vyléčenou. Váží už 27 kg, po propuštění z klniky vážila necelých 19 kg.

 

 

← zpět