Aktuality

O víkendu jsme přijali starého 14letého ovčáka, dědulu jménem John. Jak pejsek "žil" si můžete prohlédnout na fotkách... na jeho stav a životní podmínky byla opakovaně upozorněna Veterinární správa i Policie, jako obvykle se ale NIC NEDĚLO a nebýt obětavého místostarosty obce Kostomlaty pana Martínka, pes by na tomhle místě nejspíš i brzy zemřel. Pan Martínek kontaktoval majitele psa a dohodl s ním, že nám pejska vydá do péče - pes byl údajně dědictvím po mamince majitele...

Opravdu nás mrzí, že bezbranná zvířata, která si sama nepomohou, v této zemi nemají žádné zastání úřadů. Veterinární správa, která by měla mít na prvním místě welfare a životní pohodu němých tváří, přehlíží nevhodné podmínky jednotlivých domácích zvířat, i týrání obrovských počtů hospodářských zvířat ve velkochovech.

Pejsek je úžasné, dobrácké povahy, je moc hodný, bohužel už ale velmi starý a jen s obtížemi chodí, nemůže pořádně na zadní (i díky "péči", které se mu dostávalo...). URGENTNĚ mu proto hledáme doživotní dočasnou péči, kde by mohl důstojně strávit poslední týdny a měsíce svého života. Veškeré výdaje na jeho péči uhradíme.

Stařeček JOHN byl u pana doktora a na to, v jakých podmínkách žil, je docela zdravý. Krevní testy v pořádku, poslechově v pořádku, má jen malou cystu na varleti, artrózu a trochu výrůrstky na páteři. Jinak sono i rtg v pořádku. V jeho věku je to krásný výsledek!

AKTUALIZACE 28.6. Děkujeme všem za masivní sdílení příběhu Johna, v tuto chvíli má dokonce více nabídek domova ! Dnes večer má první návštěvu, kdy úspěch záleží na tom, zda si bude rozumět s podobně zachráněným seniorem ovčákem, tak držte palce. Dále má nabídku domova v dalekých jižních Čechách, kde by mohl být jedináčkem, pomoc nabídla i paní až z Prostějova, která má už 2 starší ovčáky a 2 kočičky (tam je to trochu daleko na případné zkoušení vzájemných vztahů), ochotní mu dát domov jsou i lidé, kteří už mají 5 zachráněných pejsků a seniora Bada a v první řadě nás kontaktovala i zlatá paní Iva Volková z Rafael Ops, že ho v případě potřeby vezme.

VŠEM MOC DĚKUJEME A BUDEME VÁS INFORMOVAT, kde nakonec JOHN najde nový vysněný domov na sklonku života. Taková úžasná vlna solidarity nás až dojala a dovolila nám opět věřit, že dobrých lidí ochotných pomáhat je stále dost.

6.7.2018 NAŠEL JOHN SVŮJ DOMOV V DALEKÝCH JIŽNÍCH ČECHÁCH!
 

 
← zpět