Aktuality

Snažíme se jako tým vzdělávat a získávat nové poznatky, proto jsme se zůčastnili semináře První pomoc pro psa organizovaného v Praze v Dogaráži.

Seminář zahrnoval základní terminologii i praktické ukázky udělení první pomoci a to od základního zhodnocení celé situace, identifikace příznaků a možného druhu poranění až po druhy obvazů a správnou resuscitaci.

Počet lidí na semináři byl ideální, takže si každý z nás mohl všechno vyzkoušet a odborní instruktoři se nám mohli individuálně věnovat. Jako "cvičné modely" jsme měli s sebou 2 pejsky, naše soukromé, ač oba adoptované z našeho útulku - Lupina naší ošetřovatelky Dominiky a Čivu naší jednatelky Kristiny.

Záměrně jsme nebrali útulkové pejsky, bylo by to pro ně moc náročné, seminář trval od 9 ráno do 18 do večera a pejsci museli zvládnout veškerou manipulaci, obvazy i sezení v místnosti celý den s krátkými pauzami na venčení.

Seminář byl výborně připravený, každý dostal brožurku s názornými popisy a obrázky, takže jsme se mohli soustředit opravdu na poslouchání a ukázky a na praktická cvičení a ne na "opisování prezentace".

Závěrem jsme všichni dostali certifikát o absolvování kurzu (Kristina Nowakowska, Barbora Benešová, Dominika Juhásová, Barbora Šnoblová).

Děkujeme za organizaci Kateřině Šponarové - První pomoc pro psa a za krásné fotky panu Štěpánovi - Fluke ateliér.  Tak jsme zas o něco chytřejší :-)

← zpět