Aktuality

Riki je jedním z příběhů, který nás do dnes bere za srdce. 

S Rikim to bylo hodně špatné, byl na zadní nohy kompletně ochrnutý. Domníváme se, že to bylo způsobeno fyzickým napadením. Po konzultaci s veterinářem jsme se dozvěděli, že pejsek má vyhřezlou ploténku, která mu tlačí na míchu a tudíž je nepohyblivý v dolní části těla. Byla doporučena euthanazie, jelikož pes sám nemočil, nekálel a ani neměl chuť k jídlu.

Šestý smysl nám ale říkal něco jiného a my jsme se rozhodli to s Rikim ještě nevzdat a začali jsme mu shánět dočasnou péči. Stále jsme nevěděli, zda Rikimu spíše pomáháme nebo prodlužujeme jeho trápení, ale pokud jsme ho měli nechat odejít za duhu, potřebovali jsme si být tímto rozhodnutím jisti. Doufali jsme, že domácí prostředí, společnost jiných malých pejsků a úžasně optimistická dočaskářka pomůžou. 

A opravdu! Přání se pomalu začínalo obracet v realitu. Díky úžasné péči dočaskářky Marceli Štrofové a jejího přítele, Riki začal dělat pokroky. Od doby vyzvednutí z kliniky jsme měli několik zlomů jeho stavu, nálad, emocí, už jsme se s ním loučili, že má smutný pohled a je bolavý při cévkování a následně se radovali, že něco snědl, že mávnul ocasem. Riki je hodně citlivý pejsek, takže pokaždé, když smutnil, musela jeho dočaskářka přijít na způsob, jak ho rozveselit, ať už ležením s ním na zemi, povídáním si, hlazením, až v konečné fázi ji napadlo, že Riki chce ven, i když nemůže chodit. Vyrobila provizorní závěs a Riki najednou venku začal čůrat sám! 

V tuhle chvíli jsme opustili myšlenku euthanasie, jelikož jsme jasně viděli šanci na zlepšení jeho stavu. Riki sám pije, jí, čůrá (sice občas pod sebe...), jen stolici je potřeba občas pomoci. Ale hlavně Riki má zájem o okolí a konečně vidíme, že má chuť žít.

Riki byl následně vyšetřen na Veterinární klinice Nusle, kde důkladnějšími rentgeny odhalili, že Rikiho "neoperovatelný" stav není až tak pravdivý a nasměrovali nás k odborníkovi ortopedovi ke konzultaci. Jinými slovy, neměli jsme ještě vyhráno, ale byla tu nová naděje na život.

Riki tedy podstoupil operaci na perfektní veterinární klinice Zbraslav. Bohužel během operace došlo ke komplikaci - u Rikiho došlo k pneumotoraxu a musel zůstat na hospitalizaci na klinice. Ovšem co se týče operace páteře jako takové, ta se povedla. Samozřejmě tu stále byla možnost, že mícha už svoji činnost neobnoví a vše ukáže až čas. 

A čas nám také ukázal!

Po 4 měsících od operace a rehabilitacích se stalo něco, čemu nikdo nevěřil! RIKI ZAČAL CHODIT!!!

Z naprostého ležáka se dokázal postavit na vlastní nohy a stal se z něho prakticky naprosto zdraví pes. Lépe nás nemohl překvapit!

A jak se má Riki dnes?

Naprosto báječně, lepší rodinu a domov najít nemohl :-)

Děkujeme všem, kteří celou Rikiho cestu sledovali společně s námi, věřili v naše rozhodnutí a pomáhali nám finančně i materiálně s tímto komplikovaným případem a hlavně díky, že jste společně s námi zachránili život nevinného tvora.

← zpět