Aktuality

10.2. Bohužel nepřinášíme dobré zprávy. Nejdřív nám svitla naděje na to, že se Ferda bude na stará kolena zotavovat u krbu v chaloupce nedaleko Prahy, když si pro něj přijela úžasná dočasná teta, pak nás ale veterináři vyvedli z míry. Ferda má nádor mezi průdušnicí a pravou stranou spodní čelisti, kde se mu udělal silný zánět, otekla mu celá hlava a má bolesti. Dočasná teta dovezla Ferdu i s výsledky jeho vyšetření z dosavadní hospitalizace na pražskou kliniku, kde měla dál probíhat léčba. Paní doktorka však při vstupní prohlídce nechala Ferdu opět hospitalizovaného, jeho stav se bez infůzí zhoršil. Rozhodli jsme se za něj spolu s dočaskářkou bojovat do poslední chvíle, proto ho zítra čeká transfúze krve od její fenky a budeme doufat v zázrak, aby se zvedla aspoň hodnota červených krvinek a přes bolestivý nádor v tlamičce začal jíst. Operace a odstranění nádoru v jeho zdravotním stavu bohužel není možná.

Ferda byl opuštěný svým pánem, pak strávil několik dní v záchytném kotci, poté se dostal do útulku, odkud putoval hned na veterinu, z jedné hospitalizace se přesunul na druhou a teď, když má konečně šanci poznat teplo domova, tak by ho měla čekat eutanázie? Ferdo prosíme zabojuj ještě!!! Od nás tu šanci dostaneš a budeme moc držte palce a modlit se...

11.2.: Ferda začal sám jíst tak se veterináři rozhodli mu udělat CT a zjistit, jestli by nádor šlo přecijen odoperovat. Držte palce.

11.2 večer: Děkujeme všem za obrovskou vlnu zájmu o Ferdu a všechny komentáře. Pro množství práce nestíháme pružně reagovat během dne, za což se omlouváme. Nejdříve fakta: Ferdu dnes propustili z kliniky a odjel domů k úžasné dočaskářce. Vyšetření CT potvrdilo nádor, avšak zánět kolem nádoru pomalu ustupuje a Ferda má chuť k jídlu. Samozřejmě dostává analgetika, tedy netrpí bolestmi. Pokud ustoupí otok, veterináři zvažují možnost operace. Teď k diskuzi a názorům, že bychom měli Ferdu nechat raději utratit: Euthanasii bereme vždy jako finální řešení v případě, že zranění psa není slučitelné se životem, nebo v případě, že pes trpí a sám nemá chuť žít. Samozřejmě nenecháme žádného psa trápit ani ho nebudeme "uměle přidržovat při životě", Ferdovi se před třemi dny udělal zánět kolem nádoru, o němž do té doby nikdo neměl ponětí, protože Ferda byl víc než vitální, i když hubený, ještě provokoval jiné psy, měl na všechno svůj názor, vesele očuchával všechno kolem. Věk veterinář určil na zhruba 10 let což pro bígla není žádný věk. Ferda začal být apatický až v den, kdy se s ním hned jelo na kliniku a tam byla teprve na základě krevních testů zjištěna nízká hladina bilých krvinek. Ferda měl předchozí krevní vyšetření ze čtvrtka, tedy 3dni staré, ještě předtím ho nechala vyšetřit přímo obec během pobytu v záchytných kotcích a hladinu bílých krvinek měl v normě. Náhlé zhoršení stavu psa díky zánětlivému procesu nepovažujeme za důvod k jeho utracení. Psa jsme převezli na pražskou kliniku, se kterou spolupracujeme dlouhodobě a jejímž veterinářům plně důvěřujeme. Budeme se řídit jejich názorem a dokud je minimální šance, že se podaří Ferdovi nádor odoperovat a bude si ještě užívat života, tak mu to umožníme. Rozhodující je, zda Ferda bude mít sám chuť k životu a věřte, že pokud bude trpět bolestmi, tak ho nikdo nenechá trápit a navíc on sám nebude chtít dál bojovat. Prošlo nám pod rukama tolik psích nešťatníků, že si troufáme tvrdit, že poznáme, kdy už tady s námi pejsek být nechce. Všichni naši svěřenci dostali šanci na lepší život, Ferda nebude vyjímkou. V tuhle chvíli nevíme, zda Ferdy čas k odchodu nastane pozítří, za týden, za měsíc nebo za rok. Ale víme, že dnes ten čas ještě nenastal. O jeho stavu Vás budeme nadále informovat, děkujeme za pochopení! Děkujeme všem co věří v naši práci a důvěřují našim rozhodnutím..

13.2. Zvědavec Ferda zdraví z dočasné péče, kde šmíruje svoji dočasnou tetu v koupelně. Otok hlavy je pryč a Ferdovo chuť k jídlu stoupá stále víc a víc. Je to náš velký bojovník! Dnes v sedm hodin večer je objednaný na kontrolu a bude se řešit jeho případná operace, tak na něj myslete a držte palce.

14.2. Včera večer kontrola na veterině proběhla v pořádku, Ferdík dostal pár včeliček a paní doktorka už mluví pozitivně o tom, že by byla možná operace! Ferdík má další kontrolu ve čtvrtek, tak snad to vše dobře dopadne. Děkujeme, že na Ferdu myslíte.

28.2.2020
FERDA VYHRÁL ŽIVOT, ABY SE VRÁTIL DO ÚTULKU?? Dokáže někdo pomoci? 

Nenašel se domov ani dočasná péče a Ferda potom, co si vybojoval život, ho nyní tráví za mřížema kotce. Velice děkujeme paní dočaskářce, která se o Ferdu do teď starala, a věnovala mu tolik péče a lásky, že to Ferda nevzdal a zabojoval. Ferda hledá někoho u koho bude středobodem vesmíru jako správný bígl. FERDA ČEKÁ! 

1.3.2020 Ferdu se podařilo umístit do dočasné péče v Teplicích, ale je to třetí patro bez výtahu a to mu nesvědčí, musí se často venčit, ideální by pro něj byl domek se zahrádkou s výběhem ven, kde by si v klidu dožil. Na noc je možné mu dávat plenu. FERDA DÁLE HLEDÁ DOMOV!

Bígl, věk cca 10 let, stále celkem vitální, měl podezření na nádor, ale po léčbě kortikoidy se útvar stáhl a momentálně je Ferda vesměs zdravý, tvrdohlavý jako každý bígl s pejsky se po seznámení snese, občas je provokuje, vůbec by mu nevadilo být jedináčkem. Ferda nepotřebuje moc pohybu, potřebuje jen teplý pelíšek, lásku a možnost si všechno očuchat. Jídlo si vzít nenechá, to se umí i ohradit, tedy charakterní pejsek to rozhodně je. Ferda si své lidi hlídá, chodí s nimi i na WC.. Ferda hledá někoho, pro koho bude středobodem vesmíru.

21.03.2020 Dnes večer k nám dorazily velice smutné zprávy, paní dočaskářka musela nechat Ferdu odejít na klinice v Praze za duhový most.
Ferda měl vodu a nádory na plicích. Zatím samy nevíme více podrobností a je to pro nás zdrcující novina ...Ferdo, kamaráde, měj se tam nahoře s ostatníma chlupáčema dobře. Jsme rády, že sis poslední měsíce života užil milován a v teple domova. Děkujeme i bývalé dočaskářce paní Jandové za obětavost a lásku.

FERDA POBÍHÁ V PSÍM NEBI..
 

← zpět