Aktuality

24.9. V neděli večer jsme akutně přijali vážně zraněné štěně, 4-5měsíční fenku Miu. Mia žila jako každé jiné štěně: měla páníčky, kteří ji zachránili ze špatných podmínek, rodinu, domov... to vše až do chvíle, než nešťastně vběhla pod kola auta, jehož řidič ani nezastavil a od nehody ujel. Mia utrpěla šok a několikačetné zlomeniny kosti vřetenní i loketní levé přední končetiny. Zoufalí majitelé s ní objeli několik veterinárních ordinací, zlomenou tlapku nechali zafixovat, bohužel na nezbytnou operaci neměli finanční prostředky a nenašli ordinaci, kde by jim vyšli vstříc, dokonce jim byla doporučena i eutanazie. Nakonec se rozhodli kontaktovat nás a Mii se s těžkým srdcem vzdali ve prospěch našeho spolku a jsou s námi nadále v kontaktu.

Mia byla ihned hospitalizována na pražské klinice I-Vet, kde podstoupila zákrok u výborného ortopeda MVDr. Ošmery. Jelikož byly kosti roztříštěné na více místech, byly na obě kosti vpraveny implantáty. Mia se nyní ze zákroku zotavuje v dočasné péči a vypadá to, že má i přes bolest a změny prostředí dobrou náladu. Všichni doufáme, že se budou všechny fraktury a zlomeniny hojit bez problémů a Mia bude brzy opět běhat. V pondělí ji čeká kontrola tak jí držte palce!

1.11. Mia byla dnes na kontrolním pooperačním rtg. Noha jí krásně srostla a za týden může jít na reoperaci za účelem vyndání implantátů, zvláště ta "kotva" už jí začíná vadit. Děkujeme Jitka Stehlíková za naprosto skvělou dočasnou péči, děkujeme MVDr.Ošmerovi a klinice Ivet v Praze za odborný zákrok a záchranu končetiny Mii. 

10.1. Mia byla včera na reoperaci roztříštěné končetiny. Vše má krásně zahojené a na památku dostala všechno, co jí z tlapky vyndali. Děkujeme všem, kdo jste na záchranu Mii a její přední tlapky přispěli!!!

Mia je nekonflitkní ke psům i k fenám, se všemi si chce hrát. Miluje lidi, hlavně děti. potřebuje k sobě někoho aktivního. Doma čistotná, nic neničí, v době delší nepřítomnosti zvyklá na klec, kterou považuje za svou boudičku. Umí základní povely, je velmi chytrá, hravá a mazlivá.

MIA NAŠLA SVŮJ DOMOV!

← zpět