Aktuality

Fenku bull plemene jistý muž doslova dotáhl do útulku, kvůli svému zdravotnímu stavu nebyla fenka schopná chůze . Fenečka bull plemene byla ve velmi zanedbaném stavu, který hraničil s týráním. Okamžitě jsme vyrazili do Prahy na kliniku, kde proběhlo veterinární vyšetření, které odhalilo těžké zanedbání. Holčička od nás dostala jméno FÍBÍ. Fenka byla dehydrovaná, měla zánět plic, paradontózu, neléčený syndrom suchého oka, výraznou kvasinkovou infekci na všech packách, věkem unavené ledviny, zvětšené srdce se zastřenými srdečními odezvami, zarostlé drápky až do polštářků, bolestivé kyčle a páteř, po celém těle má jizvičky a bouličky…

Přes noc se její stav zhoršil a došlo k akutnímu problému s dýcháním, fenku jsme museli převézt na jinou kliniku, vybavenou kyslíkovým boxem. Díky němu zvládla další noc a postupně jí zabrala veškerá medikace, další dny na hospitalizaci už mohla být mimo kyslíkový box. K dosavadím vyšetřením přibylo kardiologické vyšetření a cytologie přímo z plic, aby mohly být nasazeny přesnější léky s ohledem na plicní zánět. Bohužel díky chronické neléčené bronchitidě došlo na plicích k nevratným změnám a doživotně musí FÍBÍ být pod neustálou kontrolou veterináře, brát léky a v případě dušnosti rychle navštívit specializovanou kliniku se zmíněným kyslíkovým boxem.

Proto jsme se rozhodli FÍBÍ doživotně hradit veškerou léčbu a poprosili jsme veřejnost o příspěvek na její léčbu. Solidarita Vás všech byla obrovská, moc si toho vážíme. V mezidobí jsme se snažili zjistit více o minulosti FÍBÍ. Je čipovaná, ale čip u nás není registrovaný. Jedná se o slovenský čip, jak jsme následně zjistili díky spřátelené záchranářské organizaci na SR. Následně nás kontaktovala původní majitelka fenky, uvedla, že pravé jméno fenky je TARA, ale že ji před třemi lety darovala třetí osobě a nevěděla, že je fenka v tak špatném stavu. V poslední době ani nevěděla, kde fenka bydlela. Majitelka se nám měla ozvat pro dořešení situace a abychom získali více informací o jejím dosavadním zdravotním stavu a léčbě, jakož i o podmínkách, kde a jak Tara poslední 3 roky žila, ale bohužel tak do této doby neučinila.

Taru jsme proto po propuštění z kliniky umístili v dočasné péči, pobyt v útulku by pro ní byl příliš stresující a jejímu nynějšímu zdravotnímu stavu by neprospíval. FÍBÍ/ TARA je v tuto chvíli stabilizovaná, dává se dohromady pod dozorem dočaskářky, která pracuje ve zdravotnictví a zvládá jí správně podívat všechny léky, kapat oko, pečovat o tlapky, dbát na její klouby a kyčle a vozit pravidelně na kontroly na veterinu. FÍBÍ/ TARA občas neudrží moč, ale jinak je velmi zvídavá a svým tempem si užívá života.

FÍBÍ / TARA NADÁLE HLEDÁ TRVALÝ DOMOV! Čím dříve ho najde, tím lépe. Domov musí být bez schodů (v domě se zahradou nebo v bytě s výtahem), ideálně jako psí jedináček, případná snášenlivost s psím kamarádem by se musela vyzkoušet.

Moc děkujeme za obrovskou vlnu solidarity se zanedbanou holčičkou, budeme Vás o ní pravidelně informovat a doufat, že si užije zasloužený psí důchod.
 

FÍBÍ

v dočasné péči s následnou adopcí -rezervovaná

Více informací
← zpět