Aktuality

V útulku AniDef byl vždy známější pejsek Max - vlk - křížence Československého vlčáka, který je v útulku již od založení (2017) a AniDef se stal jeho domovem. 

My však doufáme, že bílého Maxe, jak říkáme Maxíkovi - kříženci středoasiata - ještě stále čeká nový domov. 

Maxik koncem prosince 2022 oslavil v útulku již rok. 

A jak to celé začalo?

 

15.2.2022

MAX 2- je náš obřík, který sotva stál na nohou. Byl velmi vyhublý a kvůli bolestem neměl chuť k jídlu.

Odevzdal ho k nám majitel s nálepkou agresivního psa. Po dohodě s majitelem, který na něj neměl čas a nezvládal ho, jsme se pustili do jeho převýchovy a hledáme mu nový domov.

Po pár týdnech jsme zjistili, že nálepka agresora nebyla na místě, jen je to typický středoasiat, který uznává svého pána a potřebuje správný přístup.

Pokud hledáte hlídače pozemku a zároveň nádherného psa, který touží po lidské společnosti, nemá nikdy dost mazlení, hlazení na břiše a chová se trochu, jako přerostlé štěně, tak je přímo pro Vás.

Maxík je výborně naučený na košík, miluje procházky, na kterých dokáže překvapit svou klidnou povahou, kdy neřeší auta, kola, nákladní automobily a stojí klidně u Vaší nohy.

Případný zájemce by měl počítat s více návštěvami útulku, ale odměnou bude oddaný, nádherný, velký pes. Je to mladý tříletý pes, který by pro svého pána udělal cokoliv, i dýchal. Zaslouží si najít domov, kde bude milován. Momentálně bere léky na bolest, jelikož má přetrhané vazy v kolenou na obou zadních nohách. Je to starší zranění. Maxík momentálně nabírá svalovou hmotu a uvidí se, zda bude potřeba do budoucna operace. 

 

Tak takhle jsme mu hledali domov v únoru, kdy se Maxík úžasně zlepšoval a my byli nadšení z jeho pokroků. 

Pak Max napadl svou ošetřovatelku a všechno šlo z kopce. 

 

22.5.2022
NOVÝ VÝBĚH - POSLEDNÍ ŠANCE PRO MAXE
Dneska bychom Vám chtěli představit Maxe. Max vypadá jako roztomilej kříženec labradora. Ale nenechte se zmást. Jedná se o křížence středoasiata, jehož povaha je značně komplikovanější. 
Do útulku ho přivedl zoufalý majitel, který si s ním už nevěděl rady. Max ho nerespektoval a byl agresivní na něj i jeho okolí. Po několika pokousáních už musel jednat. Na Maxovi mu záleží. Celou dobu na jeho péči útulku přispívá. 
S Maxem se intenzivně pracuje přes 7 měsíců. Jsou dny, kdy se mazlí a vyžaduje kontakt. Pak stačí jeden horší den a při návratu do svého kotce je schopný svou cvičitelku napadnout. 
Maxe vedle jeho komplikované povahy však trápí i zdravotní problémy, kterému na psychické pohodě taky nepřidávají. 
Max má přetrhané vazy v kolenou na obou zadních nohách.  Operace je u Maxe nemyslitelná kvůli nemožnosti následné rehabilitace a rekonvalescence. 
Možným řešením takového stavu by byla operace, ale ta u Maxe není bohužel myslitelná kvůli nemožnosti následné rehabilitace a rekonvalescence, která je zas nemožná kvůli jeho chování a povaze.  Prostě začarovaný kruh.
Maxova budoucnost byla konzultována i se specialisty na agresivní psy nebo i konkrétně na středoasijská plemena. Všichni se přikláněli spíše k osudu nechat psa uspat s tím, že tento pes nemá naději na kvalitní život ve fyzické a psychické pohodě. Myslelo se hlavně na to, jestli jeho momentální život není spíš trápení. 
Momentálně vidíme jedinou naději ve výstavbě speciálního výběhu pro Maxe. V něm by měl dostatek volného pohybu, aby mohl posílit své nohy, ale nezranit se. Příliš malý prostor je pro něj psychické i fyzické peklo. Výběh by mu měl dodat určitý pocit svobody, ale zároveň i bezpečí. 
Tento prostor by byl speciálně vytvořen jak pro potřeby Maxe, tak ale i pro bezpečí jeho okolí. Zároveň by měl otevřít nové možnosti pro komunikaci a větší spolupráci ošetřovatelky a cvičitelky s ním.
Vytvořit takový prostor není bohužel nic levného, protože je potřeba upravit terén prostoru a použít speciální plot, který bude dost vysoký, aby ho pes nepřeskočil a zapuštěn do země tak hluboko, aby se pes nepodhrabal. 
Momentální odhad prací a materiálu je více jak 60 000 Kč. Pro útulek je to obrovská suma. Ale jako šance na život pro Maxe? Pro nás má každý zvířecí život nevyčíslitelnou cenu. A pokud žije nějaká naděje, tak ji neumíme ignorovat!
Do výběhu pro Maxe vkládáme obrovské naděje, protože bohužel jiné nevidíme. Jeden speciální výběh může Maxovi změnit, a hlavně zachránit život. A pokud to vyjde, tak je to nejen naděje pro Maxe, ale třeba i pro další chlupáče s podobným osudem. 
Zvládneme to společně? Dostane Max svoji šanci? 
Na Donio.cz jsme vytvořili sbírku na výběh pro Maxe. Každá koruna nás přiblíží k jeho výstavbě. Moc děkujeme.

Sbírka pro Maxe byla velmi úspěšná a on tak získal naději v podobě speciálního kotce. 

8.9.2022

Měl být utracen, teď hledá domov
Max, kterému jste zaplatili výběh je připraven jít domů.
Příběh Maxe, kterému se 238 z vás zapsalo do života. Nebo možná bychom měli spíš napsat, kteří mu zachránili život? 
Agresivní nevyrovnaný pes, který trpí bolestmi nohou a který si začal hlídat kotec. Všichni odborníci radili jediné, utratit. Že nemá šanci na kvalitní život.
My ale nemohli. Možná je to víra, možná strach, že rozhodneme špatně, že sebereme šanci někomu, kdo ji ještě má. 
Navrhli jsme tedy pro něj speciální kotec s velkým výběhem, kde bude mít dostatek pohybu, volnosti, a který bude chránit jeho i nás. Jenže kotec byl naceněn na více jak 60 tisíc, Maxova poslední naděje. Založili jsme sbírku na Donio.cz a vy jste za 30 dnů poslali přes 70 tisíc. A tak se začalo stavět. 
V novém výběhu je Max již déle jak 2 měsíce. Pozornost a spoustu času mu věnuje hlavně naše úžasná dobrovolnice, výcvikářka Jarmila Halířová Sobecká. S novým výběhem dostal i nové léky na bolest a CBD kapičky ze Zelená Země. Kombinace těchto faktorů Maxovi svědčí.  Je to stále velmi složitý pes pro zkušeného pána, ale je schopný v určitém režimu a určitých pravidel žít kvalitně. A tak je čas začít hledat domov.
Maxovo domov musí být bezpečný jak pro Maxe, tak jeho nového pána/páničku. Max potřebuje komunikovat, svůj režim a svá pravidla. Je to pes jednoho pána, velmi zkušeného pejskaře.
Do adopce odejde očkovaný, odčervený, odblešený, na základě podpisu adopční smlouvy a uhrazený příspěvku na péči, s podmínkou případné kastrace.
Zájemci prosím volejte na 736 769 601.
Mnohokrát děkujeme všem, kteří se Maxovo příběhu podíleli či podílejí. Dali jste a dáváte Maxovi obrovskou naději. Společně vždy dokážeme neskutečné věci. Děkujeme. 
Prosím sdílejte Maxův příspěvek. Každé sdílení zvyšuje Maxovu šanci na adopci.
Krásné video Maxíka https://youtu.be/SOfdRtDatJs 


 

MAX

Maxík "přerostlé mimino"

Více informací
← zpět