Aktuality

Tak kde začít?

Bylo to opět krásné a neuvěřitelné, plné emocí, úsměvů, radosti, lásky. 

Letos jsme byli pořádně nervózní. Ještě nikdy jsme Sraz adopťáků a oslavu dalšího úžasného roku v AniDef neslavili v červnu. Tato akce se vždy konala až v září. Ale jelikož nám poslední dva ročníky propršelo, řekli jsme si dost! Zkusíme to v červnu. Když nám týden před akcí ukazovala aplikace déšť cítili jsme se jako prokletí. Předpověď se však každým dnem lepšila, a nakonec z toho bylo pár téměř nevnímaných kapek a pořádná porce sluníčka.

Letošní design a propagaci adopťáků - jak mi akci v útulku říkáme - si vzal na starost adopťáček naší hlavní ošetřovatelky Barči - pejsek Barney. A šlo mu to skvěle. 

Letní pohodičku jsme se snažili z plakátu dostat i přímo na akci a myslíme si, že se to podařilo báječně. 

Program byl opravdu bohatý! No posuďte sami. 

O úžasný hudební program se postarala skvělá skupina PF MUSIC BAND, která hrála české i zahraniční hity a navodila tak celé akci jedinečnou atmosféru.

I letos nás svým uměním, svým krásným tanečním vystoupením podpořily orientální tanečnice Markéta a Lenka jako Duo Marlen. Jejich vystoupením však tanec v programu nekončil. Podpořila nás i taneční skupina The Rockets, která nám ve dvou skvělých vystoupeních představila breakdance.

A přišel i KOUZELNÍK! kouzelnické vystoupení, které bavilo nejen dětské návštěvníky, ale nad triky a kouzly žasly úplně všichni přihlížející.

Jelikož rádi do programu zahrnujeme i trochu edukace ohledně chlupáčů, nesměly chybět ukázky psích sportů s povídáním a také ukázky obrany a základních povelů, o které se postarala děvčata z mostecké Psí školy Dej Pac. Na pódiu jsme viděli vystupovat i naši ošetřovatelku Terezku, která nám ukázala, jak se chovat k pejskovi, kterého neznáme, jak s ním navázat kontakt. O ukázky psích sportů se postarala naše ošetřovatelka Týnka s agility a frisbee a také Marcela Procházková s kolegyněmi, které nám předvedly nosework, obedience a další.

Chlupáčci adopťáčci si mohli během celého dne vyzkoušet své dovednosti v psích soutěžích a zahrát si tak o krásné ceny, jejichž hlavním sponzorem byl i letos HappyDog. Soutěže probíhali pod vedením ošetřovatelek Terezky a Týnky s pomocí našich dobrovolníků a pomocných ošetřovatelek.

Pro pejsky byl připraven i Hafparty stan, kde se na chlupáče těšila naše ošetřovatelka Šárka s naší úžasnou dobrovolnicí cvičitelkou Jarmilou, která je pro každou psí zábavu a jinak tomu nebylo ani na Srazu adopťáčků, kde měla připravenou senzorickou zahradu mnoho čmuchacích aktivit, a hlavně plno pamlsků.

Vedle programu toho však bylo připraveno mnohem víc.

K občerstvení byl jako vždy připraven úžasný Veggie raut, žízeň mohl každý uhasit v našem AniDef Baru.

Památkovou fotografii s jedinečným AniDef pozadím z krásného dne s mnoha vtipnými rekvizitami bylo možno pořídit ve skvělém Fotonautu, který byl součástí Adopťáku úplně poprvé. A užili jsme si ho moc!

Vedle fotografie jste si toho však mohli odnést mnohem víc. Připraven byl obchůdek AniDef s jedinečnými produkty AniDef edicí, které jsou inspirovány chlupáči z útulku. 

Plno věcí na nové majitele čekalo i v charitativním bazárku, kde bylo možné nakoupit jak pro dvounožce, tak pro chlupáče.

Na co se vždy ale těšíme hodně moc, je charitativní TOMBOLA! Kde vedle spousty super výher čekala i ta hlavní, o kterou se losovalo ze všech prodaných výherních či nevýherních losů. Hlavní cenou byl letos nafukovací člun, který věnoval každoroční hlavní sponzor tomboly Hawaj.cz.

Udělat si radost a podpořit útulek letos návštěvníci mohli i ve stánku s přírodní kosmetikou Organthé, jelikož 20 % z prodeje z úžasných přírodních produktů putovalo rovnou na chlupáče v útulku.

Nesmíme zapomenout ani na dětský koutek plný zábavy, her a tvoření. 

Velmi zajímavým stanovištěm je vždy i odchytový stánek, kde je možnost si nejen prohlédnout všechny pomůcky k odchytu, ale také si některé vyzkoušet pod odborným dohledem.

Svou pozornost měli také chlupáči v útulku, jelikož probíhali i prohlídky. Někteří chlupáči tak získali nové zájemce o adopci. Kočičky si užily spoustu mazlení a drbání, a to stejné i naše tříletá telata Jasmína s Oliverem.

Děkujeme všem vystupujícím, všem sponzorům, všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě i organizaci celé akce. Děkujeme všem fotografům, návštěvníkům, podporovatelům a také AnDělům AniDef, že můžeme fungovat již 6 let během kterých se nám podařilo zachránit a následně umístit do milujících rodin již více jak 2000 chlupáčů.

Užijte si fotečky pod článkem a také na odkaze ZDE. :)

← zpět