Aktuality

Tradičně jsme se letos účastnili největší umisťovací výstavy pejsků a kočiček v ČR - Snu zvířat v Praze ve Vinoři. Pro nás je tato akce trochu "srdcovka", jelikož tady se začala rodit myšlenka na změnu žimského útulku.

Tak jsme si výstavu užili v dobré náladě, přesto, že návštěvnost byla letos slabá a nepodařilo se nám umístit ani jednoho z našich útulkových krasavců. Jeli s námi : Muf, Eliot, Don, Rony a nedávno přijatý Rex. Pánové se náležitě předvedli a ukázali všem, co to znamená velký pes, který si umí ohlídat svůj prostor a který se nemusí kamarádit s každým jiným psem a už vůbec ne "s tím blbečkem z vedlejšího útulkového kotce", a nenechali se zahanbit ani hlasovým projevem. 

Nejvíce mazlení se dočkal ovčák REX, náš velký dobrácký krásný obr, došlo i na pusinky, zatímco nejmenší ELIOT dostal přezdívku "prudič roku" a potvrdil, že věří jen ženám, bohužel jistý muž mu kdysi hodně ublížil. RONY byl z celé akce trochu nervózní ale ukázal svoji úžasnou učenlivost povelů a vnímavost, aneb "za pochoutku udělám i kotrmelec", DON si očuchal spoustu menších pejsků, vyštěkal soutu větších psů a předvedl gentlemana při kontaktu s fenkami. MUF je u nás nejdéle (už od června) a je správně vyrovnaný, ač citlivý, tak dokázal s ošetřovatelkami poslušně procházet davem lidí i pejsků.

My jsme se mezitím shlédli nádhernou ukázku výcviku letištní policie, kde se předvedl i pes adoptovaný z útulku, popovídali s ostatními organizacemi a sdruženími, pochutnali si na místním občerstvení, užili sluníčka a na závěr si odvezli hojné dárečky od úžasných organizátorů. A ještě jsme společně popřáli naší pomocné ošetřovatelce Petra Artep k narozeninám.

Už teď se těšíme na další ročník a děkujeme za pozvání!

← zpět