Aktuality

Prvním datum, na které nezapomeneme je úterý 8.3.2022. To ráno jsme našli vykradený útulek. Krve by se v nás v tu chvíli nedořezal. Báli jsme se o chlupáče. Naštěstí zloděje zajímali jen finance a věci, co se dají prodat. Necítili jsme se v útulku bezpečně. Vy jste nám v rámci naší úplně první sbírky na Donio.cz pomohli instalaci alarmu, požární čidla a kamery. My se přestali bát a získali kontrolu i mimo útulek.

Koncem února začal vojenský konflikt na Ukrajině. Každý z nás si určitě nejednou představil, co by dělal, když bychom se v takové situaci ocitli my v České republice. Chtěli jsme pomoct. Jenže jak? No přece v tom, co nám jde nejlépe. Pomůžeme zachránit ukrajinská zvířata. Bohužel se nám kvůli rychlému zákazu přivážet zvířata bez majitele z tohoto území povedl pouze 1 transport. Dnes všech 12 ukrajinských chlupáčů (9 pejsků a 3 kočičky) ze záchranného depozita, jsou dnes již v milujících adoptivních domovech. Když nemohla zvířata z Ukrajiny za námi, tak jsme společně uspořádali několik sbírek a odvezli na Ukrajinu spoustu materiálních pomoci.

V květnu jsme měli hlavy plné bílého agresivního Maxe, který po několika měsících práce, zaútočil na svou ošetřovatelku. Hledali jsme jakékoliv jiné řešení než smrtící injekci. Navrhli jsme tedy po konzultaci s odborníky speciální kotec, který Maxovi díky všem dárcům na Donio.cz nakonec zachránil život. Speciálná kotec je stále Maxíkovo domovem v útulku, ze kterého hledá možný trvalý domov.

https://anidef.cz/adopce/k-adopci/psi-k-adopci/3229-max

V červnu jsme se seznámili s Bessinkou, úžasnou fenečkou, která konečně po letech hlídání objektu dostala šanci na nový život. Bohužel její zdraví jí znemožňovalo její milované procházky. Pro určení diagnózy jí čekala finančně náročná vyšetření. 73 úžasných dárců, nám pomohlo vyšetření zafinancovat. Bohužel se prokázala ta nejhorší možná a neléčitelná diagnóza - degenerativní myelopatie. Bessinka našla úžasnou doživotní dočasnou péči, kde má nejen úžasné páníčky, ale také spoustu sourozenců chlupáčů. Za pomocí různých pomůcek si tak dopřává milované procházky v přírodě, a i koupání v rybníkách, které naprosto zbožňuje. Zadní nohy už budou sice jen slábnout, ale její stav není momentálně bolestivý.

Tak moc se v útulku těšíme na léto, na krásné počasí, zelenou zahradu. No to by se nám nesměla propadnou kanalizace, díky čemuž jsme nemohli prát, splachovat, nic mýt v umyvadle, dřezu. Už tak náročný provoz se stal v těch vedrech o tolik náročnější. 597 z Vás nás neskutečně podařilo a pomohlo nasbírat potřebné finance na opravu propadlé kanalizace.

 

V půli srpna se nám ze své doživotní dočasky ozvala úžasná ochrnutá Emička. Vyskytly se u ní problémy s jednou z ochrnutých nožiček. Byla potřeba amputace. A vy jste Emičku podpořili a celou operaci zaplatili! Emička operace zvládla bez problémů a teď už zase lítá jak dračice na vozíčku i bez.

 

Emička však nebyla jediná AniDefačka, kterou pronásledovaly zdravotní problémy. Kimmy, fenečka, která v útulku porodila neskutečných 12 štěňat a sama málem umřela na podvýživu, téměř přestala chodit. Minulost se na jejím zdraví podepsala a odnesli to nohy – konkrétně prasklé zkřížené vazy hned ve dvou končetinách. Ani Kimmy jste nenechali na holičkách a 146 dárců Kimmy uhradily obě dvě operace. Kimmy je krásně zhojila a dnes už zase pomalu nabírá ztracenou sílu.

Ani konec roku nebyl v AniDef klidný. I to ukazují 2 stále probíhající sbírky.

První vznikla na podporu mladé fenky Barunky, která se narodila fence narkomanů. Z tohoto prostředí jí zachránila Jana, velká podporovatelka nejen útulku AniDef, ale veškeré záchrany a pomoci zvířat v nouzi. Barunka bojovala o život na klinice Vetcentrum, kde byla mnoho dní hospitalizovaná. Dnes je mimo ohrožení života. Ale stále je hlídaná a pod kontrolou. Finanční výdaje na její léčbu byly obrovské. AniDef si tak Barunku vzal pod své ochranná křídla a společně s ním i všech 434 podporovatelů, kteří s Barunkou bojovali.

Poslední sbírka tohoto roku patří našim třem roháčům, kozlíkům, kteří nežili v dobrých podmínkách. A tak jsme se rozhodli, že když jsme mohli zajistit krásný život telátkům Jasmínce s Oliverem, tak to společně dokážeme i pro 3 kozlíky. K dnešnímu dni naplnilo sbírku na přístřešek pro kozlíky přesně 100 úžasných dárců.

Těch příběhu se v tomto roce stalo ale mnohem, mnohem více. Společně se nám podařilo přijmout celkem 389 zvířat, z toho 141 kočiček a 222 pejsků, 18 morčat, 2 králíčky, křečka, potkana a 3 kozlíky.

Domů se v roce 2022 dostalo 345 šťastných chlupáčů.

Děkujeme všem podporovatelům útulku AniDef. Všem, co chodí do útulku venčit, všem, kteří chodí do útulku pomáhat v rámci 30 Srdcí pro AniDef, všem AnDělům AniDef, všem dárcům finančních či hmotných darů, děkujeme všem, kdo nás sledují, kdo nás sdílí, kdo nám pomáhají otevírat důležitá témata. Vy jste součástí, jste AniDef a bez Vás bychom nemohli zachraňovat.

Do nového roku 2023 Vám všem přejeme hlavně zdraví a lásku! To si přejeme i pro všechny chlupáče.

 

← zpět