Aktuality

Asi se divíte, že zrovna v kategorii podnikání a management. My jsme se ze začátku divili také, protože jsme zvyklí, že na nás společnost kouká jako na ty dobrodince a oceňují nás za záchranu zvířat.

My jsme však za nominaci v této kategorii velmi rádi.


V České republice se stále drží takové stigma, že zachraňovat zvířata by měli lidé zadarmo, dobrovolně, a ještě to nejlépe sami financovat. Což s velkou dávkou jde, ale jen chvíli. 
Útulek jsem před 6ti lety přebírala spolu s kolegyní, dnes už samozřejmě víc než kolegyní , Kristinou Nowakowskou. Tehdy jsme se už v záchraně zvířat nějakou dobu pohybovaly a tak jsme moc dobře věděly, kolik taková záchrana stojí a že peníze zde hrají velkou roli. Proto, když jsme se v roce 2017 rozhodly špatně fungující útulek převzít, věděla jsem, že potřebujeme vybudovat něco stabilního, co bude fungovat za 2 za 5 ale i za 10 let a dál. 


Chtěly jsme útulek vést jako firmu, což na začátku bylo extrémně těžké, protože jsme neměly čas něco vymýšlet a plánovat a otevřít třeba za rok. A upřímně bez našich přátel a rodiny bychom útulek nikdy nebyly schopny na začátku, kdy jsme neměly žádné finance, provozovat. 
Útulek jako firma má mnoho zákazníků, obrovskou poptávku – zní to jako sen každé firmy, že? Jenže málokdy má platící zákazníky. Záchrana se totiž dost často neptá a nikdo ji nefinancuje. A tak musíte dělat mnohem víc než jen zachraňovat zvířata. Musíte být vidět, slyšet, poskytovat kvalitní služby. Naší hlavní náplní je zachraňovat zvířata a měnit chování lidí s vidinou, aby jednou útulky nemusely existovat, ale abychom to mohly udělat, tak musíme provozovat hotel, mít vlastní e-shop, oslovovat dárce a sponzory. 
Před 6 lety jsme neměly nic – jen spoustu harampádí a kotců plných výkalů a nemocných zvířat.


Dnes máme tým zkušených a proškolených ošetřovatelů, kteří dokáží pohotově zareagovat v každé krizové situaci. Díky jejich odbornosti a obětavosti se můžeme pochlubit tím, že se našim svěřencům dostává prvotřídní péče a máme velmi malou- téměř nulovou- úmrtnost zvířat. Jinými slovy, zachráníme vše, co se zachránit dá. Samozřejmě občas se k nám zvíře dostane příliš pozdě . Kromě ošetřovatelů máme také několik administrativních pracovníků, kteří se denně prokousávají spoustou nutných papírů, jednají s úřady a spravují sociální sítě. 
Rádi bychom byli inspirací pro všechny organizace, které mají z dlouhodobého hlediska existenční problémy.


Děkujeme za nominaci a za všechny hlasy. Je to obrovský úspěch nejen pro AniDef, ale hlavně pro záchranu všech zvířat. 
Naším snem je, že jednoho dne budou útulky pozitivním prostředím a zvířata v nich budou mít takovou péči, kterou si v 21.století zaslouží. Doufáme, že útulek AniDef bude motivovat k lepší péči, lepšímu zázemí pro zvířata, lepšímu šíření osvěty ohledně ochrany zvířat, lepšímu vnímání zvířat jako živých bytostí, které cítí bolest i radost, které mají city a srdce mnohdy větší a upřímnější, než si mnozí lidé myslí. K tomu chceme, aby AniDef přispěl, tohle chceme, aby byl AniDef a budeme se k tomu nadále blížit a pracovat na tom. 
Děkujeme všem za nominaci i hlasy a možnost účastnit se této akce. Bylo nám ctí stát na podiu s managerem OC Galerie Teplice panem Ing. Janem Růžičkou, který je i našim velkým podporovatelem, a předsedou spolku Hrad Doubravka panem
Ing. Martin Richterem.

Ještě jednou děkujeme 
Za útulek AniDef, jednatelka spolku Barbora Benešová
 

← zpět