Aktuality


Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. -Antoine de Saint-Exupéry
A teď realita.
Pes uvázaný u brány vedle útulku. Co se stalo? Nehodil se? Nebyly peníze? Co si zažil? Je očkovaný? Je zdravý? 
Spousta otázek. Bez odpovědí.
Pejsek plný strachu, bojí se a reaguje agresivně tak, že je problém ho od brány odvázat. Uvázaný tak byl nejspíš několik hodin. Uvázaný na obojku se mohl v panice a strachu do příjezdu ošetřovatelky uškrtit. 
Je to zbabělé nechat takhle psa? Nebo je to jediná možnost zoufalého majitele? Pro děti máme babyboxy. A pro zvířata? 
Mnoho lidí myslí, že proto jsou tu ÚTULKY. Ale odložení psa není zadarmo, a tak pejsek skončí jako nechtěná věc, věc která nebaví nebo na ni není čas, prostor, finance. Kdo nese zodpovědnost? 
Zvíře NENÍ VĚC, tu nejde jen tak vyhodit, někde nechat ladem skladem. ZVÍŘATA CÍTÍ, ZVÍŘATA MAJÍ CITY, ZVÍŘATŮM MŮŽE ČLOVĚK ZLOMIT SRDCE. 
O pejskovi zatím nic nevíme. Už samotné odvázání muselo být pro něj obrovsky stresující. Hodně se bál, bránil se, vůbec nevěděl, co se děje a hlavně proč se to děje. 
Tento chlupáč bude na sobě teď muset hodně pracovat, aby měl v budoucnu šanci na nový domov. Překonat strach, zahojit traumata – to není jednoduché.
AniDef si ho bere po svá ochranná křídla a budeme dělat, co jen půjde, aby se dal psychicky do kupy. Bude to stát obrovské množství času a také peněz. Ale budeme moc doufat, že to vyjde.
Čeká nás dlouhá cesta. Děkujeme všem AnDělům, že jsou na cestě s námi. 

Tohoto pejska jsme v útulku pojmenovali Armando. Nebyl však jediným, kdo byl v květnu uvázán jako nehodící se věc. Stejný osud potkal i další 2 pejsky, kteří jsou aktuálně také v péči útulku AniDef. Jeden z nich měl dokonce s sebou tašku s očkovacím průkazem. Nemůžeme však ještě zveřejňovat více podrobností. 

Někdo tyto činy může obhajovat zoufalstvím majitele. Ale víme, že exitují jiná řešení, než traumatizovat živého tvora, který má ve vás naprostou důvěru. Ti pejsci si tento zážitek, takovéhle odmítnutí, podraz ponesou v sobě už do konce života. 


 

ARMANDO (po adopci Apollo)

zlomená dušička Armando

Více informací
← zpět