Aktuality

30.1.2022
Rozhodli jsme se zkusit zabojovat o to, aby tato kočičí duše nepřibyla na nebi jako hvězda, ale zářila v milujícím domově. Prosím, pomůžete nám? ANDĚLKA VÁS POTŘEBUJE! 
Jsou zvířata, která mají celý život štěstí a žijí se svými lidmi s plnou mističkou a hromadou lásky. Pak jsou tu ale zvířata, která měla štěstí v tom jednom okamžiku, který rozhodoval o jejich životě. Štěstí v neštěstí. A při této kočce stálo opravdu několik andělů, jinak by zde již nebyla. Seznamte se s Andělkou, kočičkou, která potřebuje vaši pomoc.
Tato nevinná duše, která se vzala uprostřed ničeho s devastujicími poraněními si zaslouží všechnu pomoc, jakou jí dokážeme poskytnout. Tolik bolesti, kolik si jen musela prožít... Netušíme, jestli jí srazilo auto nebo napadl pes, ale jedno je jisté. Málem jí to stálo život a i tak o něj nyní musí bojovat. O to málo co na tomto krutém světě má..
Andělka má vypadlé oko, 2x zlomenou horní čelist, 1x zlomeninu dolní čelisti, ulomený čelistní kloub. Má oteklou celou hlavu, zahleněné dutiny. Ano, to, že je s námi je skutečný zázrak. I když musí mít obrovské bolesti nezaváhala nám zavrnět s takovou něhou... Jakoby věděla, že jsme tu pro ní. Že jí spolu s vámi pomůžeme a že se pokusíme její životní příběh přepsat. Že společně začneme psát novou kapitolu, která skončí ,,žili šťastně až na věky". Andělka nám svěřila svůj život a my uděláme maximum pro to, abychom ho pro ní vybojovaly!
Kočička je nyní hospitalizovaná na klinice. Dostává léky na bolest a podstupuje mnoho vyšetření. Naštěstí úraz páteře nemá. Muselo se jí vyndat očíčko, zašít jazyk a opravit čelist, která bezvládně poplandávala. Nyní se musí sledovat případná sepse a je jasné, že bude potřeba dále pořešit zoubky, které se některé vlivem úrazu uvolnily. Musíme postupovat opatrně.
Vzhledem k úrazu musela Andělka dostat sondu, aby bylo možné jí krmit. Je to ale bojovnice, cítme to. Vidíme, že chce žít a my jí musíme pomoc. Nevíme, jestli někdo čeká, až se vrátí domů, ale nyní nikoho nemá. Je odkázaná na nás. Je odkázaná na vás. Na naší společné pomoci závisí její život. 

31.1.2022
Andělka díky vám zaří! Ještě nemá vyhráno, ale je jasné, že místo na nebi bude zářit v něčím domově. Nyní se však musíme soustředit na to, abychom jí daly do pořádku. Mnohočetné zlomeniny čelisti, otok hlavy, vyoperované oko a podívejte se na ní! Díky vám jsme jí mohly dát šanci a tohle je ona! Mazlící se zázrak! 
Andělka nebude bohužel patřit mezi ty levné pacienty, ale víme, že jsou věci, které by se neměly měřit penězi. A jednou z nich je život. Něco co si nikdo nekoupíme a máme jen jeden. O životech zvířat, která s ek nám dostanou rozhodujeme bohužel my. V Anidefu se snažíme, aby každý dostal šanci, protože i to udusané světýlko nepřízní života může opět zažehnout obrovským plamenem. Hvězdy, které díky lidem pohasly opět začnu zářit. Video ZDE!

16.2.2022
Vzpomínáš na naše první setkání? Na den, kdy se dvě rozdělené cesty sešly v jednu? Tak kde jsi... Byl to snad jen sen? Jsem tu sama a bojuji, abych mohla žít. 
Na světě máme mnoho věcí, které se dají koupit, nahradit a vyměnit, ale život máme jen jeden a já dělám vše proto, abych nestála na konci cesty, ale aby se mi ukázal opět její začátek, nový start. Tenhle svět si vzal hodně a chtěl si vzít i to poslední, ale já řekla ne, ještě nenastal čas. Zastavila jsem se na okraji srázu a místo do jeho hlubin jsem pohlédla nahoru. Na nebe plné hvězd. Každý jeden z vás je ta jedna hvězda, která září v temnotě a ukazuje mi cestu, dává mi naději a i díky tetám z Anidefu jsem dostala vše proto, abych zabojovala z plných sil. 
Měla jsem úraz. Velmi vážný... Oko se mi vyvalilo z hlavy, 2x zlomená horní čelist, 1x zlomenina dolní čelisti, ulomený čelistní kloub. Otok hlavy, zahleněné dutiny. Rozhodla jsem se, že chci žít a ony to poznaly. V Anidefu viděli tu jiskru v mých očích. I když jsem nemohla promluvit, věděli, že jsem to nevzdala a poznali, že je prosím o to, aby mi dali šanci. Pouhou šanci, která mě dělila od uložení do chladné země, kde bych už nikdy nespatřila světlo. 
Přesto musejí číst, že ne všechna stvoření chtějí zachránit. Že si zasloužím důstojný ochod. Že peníze se mohou využít tam, kde jsou opravdu potřeba. Člověče, ty mě znáš? Viděl jsi mě? Slyšel jsi jak i v tomto stavu předu? Jak jsem vděčná za to, že se ke mě, starší černé kočce někdo neotočil zády? Že mi podal pomocnou ruku a otevřel svou náruč? Oč můj život nestojí za záchranu? Člověče, život nikdy penězi nevyvážíš. Oni mě viděli, můj zápal, moji vůli žít. Poznali to, co jsem se jim snažila říct a díky nim jsem ještě tady. 
Již jsem déle jak týden na klinice hospitalizovaná. Ano, účty za mě stoupají, ale já do toho dávám všechno! Chci ukázat, že stojím za každou jednu korunu! Podstoupila jsem revizi operované tlamičky, kde mi byl odstraněn jeden špičák, protože mi dělal velkou neplechu. Cítím, jak se mi pomalu vrací tlamička do pořádku i když drží za pomoci drátků. Jazyk se hojí a navracejí se mi sliny. Ach, taková drobnost a jakou z ní mám radost! Museli mi odstranit i kousek kosti pod vypadlým okem a tak mám trošku šišatější hlavičku, ale vůbec mi to nevadí. Na to jedno očko, které mi zbylo, budu vidět! Vlastně člověče, nejen, že budu vidět, já budu žít! Ano, čteš správně! 
Stačilo tak málo, abych tu nebyla. Stačilo jen říct, že nemám šanci a nic nezkoušet. Tak málo a byla bych navždy pryč. Už nikdy bych si nevyhřála kožíšek pod slunečními paprsky, už nikdy bych neokusila vařené masíčko nebo láskyplné pohlazení. Už nikdy by mě nikdo nevzal do náruče a nezašeptal, jak jsem výjimečná a úžasná. Byla bych navždy pryč. Sama a v chladu. Ale dali jste mi šanci. To vy jste mi zachránily život! 
Prosím, pomozte mi ještě jednou. Stále jsem na veterině. S každým dnem na účtu naskakují korunky, které bude potřeba uhradit. Ale já vám dokážu, že za to stojím! Uvidíte videa, až mi vyndají sondu, jak se poprvé po dlouhé době nabaštím. Jak si hraju, jak vrním. Uvidíte, že každý jeden haléř byl investován do mého života a měl smysl. Podívejte se, jak už se mazlím! Nevzdávám to. Pomůžete mi i vy?
Zašlete prosím tetám příspěvek na mou péči na transparentní účet 2401251539/2010 s variabilním číslem 3001 nebo poznámkou Andělka. A přátelé, ATUÁLNĚ SHÁNÍM DOČASNOU PÉČI než budu moci najít domov. Nechcete mít, než se plně uzdravím, takový ebenový zázrak doma právě vy? Napište tetám do Anidefu pokud ano! Budu čekat! 
Z celého srdce všem moc děkuji. Jste mé hvězdy v černé noci, které mi ukazují cestu za lepšími zítřky. 
Děkuji vám za jakoukoliv pomoc.
Vaše bojovnice Andělka.
 Video ZDE!

19.2.2022
Dneska se vracím do útulku! Jsem šťastná, že se můj stav zlepšil. Ale ještě stále potřebuji dost klidu a lásky, abych se plně zotavila. 
Tety říkaly, že bych snad mohla najít domov zatím aspoň DOČASNÝ. Dočasný pečovatel by se nemusel bát vysokých účtů za veterinu, protože ty prej pokreje ten můj útulek AniDef.
Ačkoliv všechny v útulku miluji a umazlila bych je, tak přece jenom je tam dost rušno, protože se mnou je tam spousta dalších chlupáčků, kteří se zachraňují a dostávají druhou šanci, tak jako já. Ale já bych prej potřebovala trochu větší klid. A trochu více pozornosti. 
Prosím, prosím, prosím, není tady někdo, kdo by mi mohl darovat tu dočasnou péči, no tety tomu říkaj dočasku. Já bych moc chtěla. Jsem hodná, opravdu! 
Prosím, jestli o tom aspoň trochu přemýšlíš, zkus zavolat tetě, se kterou to můžeš probrat. Její číslo je 736 769 601.
Pokud zrovna ty mi nemůžeš poskytnout dočasný domov, prosím sdílej můj příspěvek! Určitě se díky vám všem, kdo tu jste a čtete, dostanu až k tomu, kdo bude moct! Ta představa je nádherná!!!
Děkuji všem za podporu, Vaše Andělka

Video ZDE!

12.6.2022

Jsou zvířata, která mají celý život štěstí a žijí se svými lidmi s plnou mističkou a hromadou lásky. Pak jsou tu ale zvířata, která měla štěstí v tom jednom okamžiku, který rozhodoval o jejich životě. Štěstí v neštěstí. A při této kočce stálo opravdu několik andělů, jinak by zde již nebyla. Seznamte se s Andělkou, kočičkou, která potřebuje vaši pomoc.
Tato nevinná duše, která se vzala uprostřed ničeho s devastujícími poraněními si zaslouží všechnu pomoc, jakou jí dokážeme poskytnout. Tolik bolesti, kolik si jen musela prožít... Netušíme, jestli jí srazilo auto nebo napadl pes, ale jedno je jisté. Málem jí to stálo život a i tak o něj nyní musí bojovat. O to málo co na tomto krutém světě má..
Andělka má vypadlé oko, 2x zlomenou horní čelist, 1x zlomeninu dolní čelisti, ulomený čelistní kloub. Má oteklou celou hlavu, zahleněné dutiny. Ano, to, že je s námi je skutečný zázrak. I když musí mít obrovské bolesti nezaváhala nám zavrnět s takovou něhou... Jakoby věděla, že jsme tu pro ní. Že jí spolu s vámi pomůžeme a že se pokusíme její životní příběh přepsat. Že společně začneme psát novou kapitolu, která skončí ,,žili šťastně až na věky". Andělka nám svěřila svůj život a my uděláme maximum pro to, abychom ho pro ní vybojovaly!
Kočička byla dlouho hospitalizovaná na klinice. Dostává léky na bolest a podstupuje mnoho vyšetření. Naštěstí úraz páteře neměla. Muselo se jí vyndat očíčko, zašít jazyk a opravit čelist, která bezvládně poplandávala.
Vzhledem k úrazu musela Andělka dostat sondu, aby bylo možné jí krmit. Je to ale bojovnice, cítíme to. Vidíme, že chce žít a my jí musíme pomoc. Postupem času se sonda vyndala a začali jsme Andělku krmit stříkačkou. Bohužel si nedokáže sama potravu vzít. Je zcela závislá na lidské pomoci, jako miminko. Pomůže jí někdo najít domov?
Zájemci o adopci volejte 736 769 601.9.2.2023

Před rokem se AnDělka znovu narodila, najde teď rodinu?
AnDělka je jednou z největších ikon útulku AniDef. Do útulku se dostala po ošklivé nehodě, nejspíš autonehodě. Zranit jí musel silný náraz, který jí doslova vyrazil oko z hlavy a zlámal čelist na několika místech.  Visící očičko bohužel zachránit nešlo, ale AnDělku se zachránit podařilo. Podstoupila několik operací a mnoho desítek návštěv veteriny.
Její vůle žít je obrovská a ona je šťastnou kočičkou i přes omezení díky trvalým následkům. Bohužel není schopna kousat a dokonale se postarat o svou srst. Je nutné jí 5x denně krmit stříkačkou a vyčesávat. Na celý proces si zvykla a na krmení se vždy hodně těší. Stačí připravit ubrousek, na který si přijde sednout a hostina může začít. Pak už slyšíte jen spokojené vrnění a mlaskání vděčného strávníka.
Miluje mazlení a kromě lidí má ráda i ostatní kočičky. 
Video ZDE!​
 

15.6.2023

Úžasná novina!

Andělka jí sama! Poprvé od její nehody se najedla sama bez cizí pomoci. Po několika operacích rozdrcené čelisti toho za více než rok a půl nebyla schopna. Náročná péče, která spočívá v pravidelném krmení, tak je již pasé! 

Má tedy Andělka šanci na nový domov?

My moc doufáme, že tenhle její pokrok, její obrovská vůle žít, její laskavá a milující povaha ukrávající se v tělíčku postiženém závažnými zraněními po ošklivé nehodě, konečně najde své milující doma. 

V útulku je milována a stala se již součástí celého týmu. Velmi si užívá své VIP místo v útulkové kanceláři, kde ošetřovatelkám často pomáhá s administrací. Mít však milujícího dvounožce jen pro sebe a k tomu super bejvák je prostě jinej level.

Radujte se s námi a sdílejte Andělku. Třeba zrovna díky Vám najde milující rodinu. 

 

ANDĚLKA

jednooká mazlivá bojovnice, naše opečovávané zlatíčko

Více informací
← zpět