Aktuality

V útulku milujeme zvířata. Jinak bychom tu opravdu nikdo moc dlouho nevydžel. 

Jsme tu proto, abychom je zachraňovali. 

Ale někdy to NEJDE

A to hodně BOLÍ. 

Bere energii. 

A NADĚJI

Stejně tomu bylo u těchto dvou černých kocourků. 

19.6.2023

Prvním byl Maliník. Ano každý u nás dostane jméno. I když ho stačíme poznat třeba jen na pár hodin. 

Maliníka jsme akutně přijali od MP Košťany. Dle popisu stavu kocourka jsme se s nimi domluvili na předání na nejbložší benzínce již směr veterinární klinika. Báli jsme se že i těch pár minut navíc, kdy by zajížděli k útulku by mohlo rozhodovat. Tímto moc děkujeme za ochotu strážníků. Dělali maximum. A to i na veterinární klinice Live, kam jsme se sraženým kocourkem vyrazili. Bohužel zázraky se neděli a kocourek zraněním ještě ten den podlehl. Máme rádi každé zvíře už od první minuty. Moc doufáme, že jsme té anidefácké lásky stihli trochu předat a kocourek mohl odejít milován a pojmenován, jako bojovník a ne jen jako sražený odpad na kraji silnice. 

O 10 dnů později ...

29.6.2023

Příjem vyhublého, drobného černého kocourka ve velmi zanedbaném stavu. Malé drobné tělíčko, ve kterém život už držel jen na vlásku. Snažili jsme se udělat maximum a to stejné i lékaři na veterinární klinice Live. Bohužel bylo příliš pozdě a malý Čertík byl už příliš slabý. Už nemohl dále bojovat. Jak dlouho musel? Doufáme, že i jemu jsme poslední hodiny života dali víc než jen jméno. 

Přijde Vám to zbytečné?

Ano stojí to mnoho peněz - veterinární náklady nás neminou ať zvíře přežije či nikoliv. Ale už tolikrát jsme byli svědky zázraků, kdy se podařilo zachránit chlupáče na pokraji života a smrti. 

Každá ztráta bolí moc. Tahle práce nezevšední. Není to jen další čárta na deathlistu. Je to další dušička, která si zasloužila víc - lásky, domova, péče, respektu, šance na hezký život. 

Děkujeme všem AnDělům AniDef, že stojí při nás i v těchto situacích a že nám svým měsíčním darem pomáhají zachraňovat nebo se aspoň o to do poslední chvíle snažit. 

Snažíme se čerpat energii z těch šťastných příběhů, ale znáte to. Je to tak s negativními komentáři na sociálních sítích. Jeden umí zastínit 10 krásných. 

Děkujeme, že jste soušástí AniDef - ANImal DEFence. 

← zpět