Aktuality

Rozárka je náš nejmenší svěřeneček, jen 1,5 kg vážící droboučká fenka, kříženka jorkširského teriéra. Přijali jsme ji jako nalezence z ulice, a hned frčela na veterinu, protože vůbec nevypadala dobře.


Rozárka má holá a nekrotická (odumřelá) ouška - dle veterinářky jde o důsledek omrzlin (!!!). Ouška jí musíme mazat a péče o ně bude nutná doživotně. Lysinky má i na nohou (nejspíš taktéž v důsledku omrzlin, případně může jít i o hormonální poruchu, čekají ji krevní vyšetření). Dále má velice silný zubní kámen a v jeho důsledku zánět dásniček, na což bylo nasazeno ATB. Ošetření zoubků bude možné pouze v narkoze, až budou zaléčeny dásně. Také má šelest na srdci, pro který smí pouze do šetrné inhalační narkozy. Konstatována byla i podvýživa.


Na to, jaký je Rozárka drobeček, má hrozných diagnoz za tři jiné psy. V útulku je moc smutná, naštěstí ale hezky papá, nebo spíš jí jako tygr, zřejmě k nám přišla velmi vyhládlá. Rozárku čeká ještě dlouhá cesta, ale dáme jí tu nejlepší péči, aby byla holčička brzy zase veselá a zdravotně v pořádku.

Rozárka odjela na doléčení do dočasné péče.

← zpět