!! POZOR !! Vzhledem ke stávajícím opatřením vlády je útulek pro veřejnost uzavřen !!

Aktuality

Rozárka je náš nejmenší svěřeneček, jen 1,5 kg vážící droboučká fenka, kříženka jorkširského teriéra. Přijali jsme ji jako nalezence z ulice, a hned frčela na veterinu, protože vůbec nevypadala dobře.


Rozárka má holá a nekrotická (odumřelá) ouška - dle veterinářky jde o důsledek omrzlin (!!!). Ouška jí musíme mazat a péče o ně bude nutná doživotně. Lysinky má i na nohou (nejspíš taktéž v důsledku omrzlin, případně může jít i o hormonální poruchu, čekají ji krevní vyšetření). Dále má velice silný zubní kámen a v jeho důsledku zánět dásniček, na což bylo nasazeno ATB. Ošetření zoubků bude možné pouze v narkoze, až budou zaléčeny dásně. Také má šelest na srdci, pro který smí pouze do šetrné inhalační narkozy. Konstatována byla i podvýživa.


Na to, jaký je Rozárka drobeček, má hrozných diagnoz za tři jiné psy. V útulku je moc smutná, naštěstí ale hezky papá, nebo spíš jí jako tygr, zřejmě k nám přišla velmi vyhládlá. Rozárku čeká ještě dlouhá cesta, ale dáme jí tu nejlepší péči, aby byla holčička brzy zase veselá a zdravotně v pořádku.

Rozárka odjela na doléčení do dočasné péče.

← zpět